Wesołe Miasteczko w Chorzowie

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Chorzowski lunapark gwarantuje fantastyczną, niezapomnianą zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym! Największy w Polsce rollercoaster, szalona Gwiazda Duża, zakręcony Apollo 2000, Rock & Roll, Kino 4D czy niepowtarzalny ześlizg do wody to bez wątpienia atrakcje, których nie można sobie odpuścić!
Najmłodszych, park rozrywki zachęca Beczką Śmiechu, Gabinetem Krzywych Luster czy Pałacem Strachu, dostarczając im wielkiej dawki śmiechu i zabawy. Niezapomniany dla nich będzie także  przelot na Helikopterkach oraz jazda w Skoterniach. Na odważnych i żądnych przygód czekają największa w Polsce Gwiazda Duża (Diabelski Młyn), wspomniany Rollercoaster – przejazd na nim trwa ok. 1min 40sek przy prędkości blisko 60 km/h - oraz wiele innych karuzeli dostarczających niesamowitych emocji, jak Sky Flyer, Balerina, Top Scan, Tic Tac Tornado, Fic Flac oraz przelot na Samolotach Dużych.
Nowe atrakcje wesołego miasteczka to nowa karuzela łańcuchowa, wyspa Kon-Tiki i Kraina Niedżwiedzia
Co więcej, na terenie Lunaparku znajdują się kawiarenki i restauracje, dodatkowo umilające czas oraz sklepiki z pamiątkami.
Wesołe Miasteczko to fantastyczny sposób na spędzenie wolnego dnia z najbliższymi.

 

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Katowice ( 5 km; 0:05h)
Kraków (90 km; 1h)
Częstochowa (70 km; 1:15h)
Bielsko-Biała (70 km; 1:15h)

Miejscowość:  WPKiW w Chorzowie (główne wejście od ul. Katowickiej)
Plac Atrakcji 41-500 Chorzów
Strona: www.wesole-miasteczko.pl
Tel:  +48 666 031 196
E-mail: bok@wesole-miasteczko.pl

Godziny otwarcia:
Czerwiec - Sierpień:
pn - pt: 10:00 - 19:00
sb - nd i św: 10:00 - 21:00
Wrzesień:
pt: 10:00 - 19:00
sb - nd: 10:00 - 21:00

Bilety:
Karnet całodzienny: 50 zł
Karnet całodzienny dla seniora powyżej 60 lat: 25 zł

Karnet całosezonowy: 149 zł
Karnet całosezonowy dla seniora powyżej 60 lat: 69 zł

Dzieci do lat 3: wstęp wolny

Bilety grupowe:
15-39: 45 zł/os
40-59: 42,45 zł/os
pow.60: 40 zł/os

Opieka animatora:100 zł

Oferta dla szkół:
pow.12: 40 zł/os 

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wesole-miasteczko.pl

Park Wodny Tarnowskie Góry

Kompleks pięciu różnorodnych basenów (z „rwącą rzeką”, czy „morską falą”), solanka wyposażona w urządzenia do hydromasażu, wanny z jacuzzi,  to tylko niektóre atrakcje, które czekają na gości w tarnogórskim Parku Wodnym.

szczegóły »
Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

Zaledwie kilkadziesiąt metrów od tętniącego życiem centrum miasta, można przenieść się w czasie… do osady sprzed kilku wieków, pełnej drewnianych obiektów mieszkalnych oraz typowych zabudowań gospodarskich, usytuowanej wśród pagórków i lasów.

szczegóły »
Park i mini-zoo im. Jacka Kuronia

Park w Sosnowcu-Kazimierzu  to miejsce, gdzie mając nawet tylko chwilę wolnego, możemy poczuć, jakbyśmy wyjechali na łono natury, poza aglomerację miejską. Dzięki znajdującym się wokół uroczego stawu ścieżkom rowerowym, spacerowym, placom zabaw oraz mini-zoo, stanowi doskonałe miejsce do spędzenia czasu z całą rodziną. A dla amatorów rolek świetne miejsce z szerokimi i w miarę równymi alejkami. 

szczegóły »
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Najstarsze i największe polskie planetarium, pozwalające nawet w pochmurne i deszczowe dni zobaczyć piękne, słoneczne niebo, lub też  usłane lśniącymi gwiazdami… a wszystko dzięki 23-metrowej kopule, stanowiącej ekran sztucznego nieba oraz specjalnej aparaturze, wyświetlającej te efektowne obrazy, nawet w 750-krotnym powiększeniu!

szczegóły »
Skansen „Guido” (Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO)

Kopalnia Guido to unikat na skalę światową, bowiem zachowane wyrobisko nie ma odpowiednika w innych ośrodkach muzealnych na świecie. Skansen tworzą korytarze na poziomach 170 i 320 metrów oraz zespół zabudowy powierzchniowej wraz z wyposażeniem technicznym.

szczegóły »
Palmiarnia

Znajdująca się w centrum gliwickiego parku Chopina Palmiarnia, to niesamowicie ciekawe miejsce do spotkań i odpoczynku, pełne bujnej roślinności, będące jednocześnie doskonale wkomponowaną w otoczenie nowoczesną, architektoniczną perełką.

szczegóły »
Radiostacja

Najwyższa na Górnym Śląsku, a jednocześnie na świecie drewniana budowla, pełniąca w okresie II wojny światowej rolę wieży nadawczej zachwyca zwiedzających swoją niesamowitą konstrukcją. Jest to miejsce szczeólne pod kątem historycznym - to tutaj bowiem rozpoczęła się II wojna światowa

szczegóły »
Skansen Górniczy "Królowa Luiza" w Zabrzu

Przejście wyrobiskami z początku XIX wieku i współczesnymi  do części podziemnej (ok. 1.560m) dostarcza zwiedzającym wielu emocji, głównie dzięki obserwacji rozwoju techniki urabiania węgla. Niezwykłych wrażeń, przede wszystkim dzieciom, dostarczą pokazy pracy kombajnu ścianowego, chodnikowego i struga. Niezwykle zajmujące, szczególnie dla dzieci jest oglądanie panoramy Zabrza z wierzchołka wieży wyciągowej, znajdującej się na wysokości 30m.

szczegóły »
Aquapark Świat Wodny „Nemo”

Aquapark Świat Wodny „Nemo” to kompleks rekreacyjno-sportowy, oferujący swoim gościom pełną gamę atrakcji: baseny kryte oraz odkryte na zewnątrz, sauny, jacuzzi, grota solna,  bar, a nawet dyskotekę! Szczególnie fascynujące, szczególnie dla dzieciaków, są trzy zjeżdżalnie, z których każda dostarcza coraz większych emocji!

szczegóły »
Zagroda żubrów na terenie Zabytkowego Parku Pszczyńskiego

„Dzika Promenada”- mnóstwo zieleni w lecie, śniegu w zimie i … olbrzymie żubry, a także muflony, jelenie, sarny, daniele! Poza tym niesamowitą frajdą dla dzieci jest  oglądanie trójwymiarowego filmu o żubrach, dla dorosłych natomiast obejrzenie ekspozycji, dzięki którym poznają faunę i florę tego regionu.

szczegóły »
Śląski Ogród Zoologiczny

W chorzowskim ZOO, na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji: Kotlina Dinozaurów, Mini-Zoo dla najmłodszych i przede wszystkim… ponad 3 tysiące zwierząt! A wśród nich olbrzymie drapieżniki, budzące największe zainteresowanie: lwy, tygrysy, niedźwiedzie, pantery, lamparty i pumy.

szczegóły »
Pogoria I, II, III, IV

Kompleks czterech jezior "Pojezierza Dąbrowskiego", znajdujących się w niedalekiej odległości od siebie oferuje kilka możliwości spędzenia wolnego czasu, czy też realizacji swoich pasji, takich jak wędkowanie, żeglarstwo, windsurfing, nurkowanie czy jazda na rowerze.

szczegóły »
Zalew Sosina

Zalew Sosina usytuowany z dala od miasta jest doskonałym miejscem dla osób uprawiających sporty wodne, motorowodne, wędkarzy i osób spragnionych chwili wytchnienia na łonie natury! Można tu pospacerować nad brzegiem jeziora, czy też pojeździć na rowerze po okolicznych lasach.

szczegóły »
Laserhouse - Sosnowiec

Sosnowiecki Laserhouse to pierwszy na Śląsku i w Zagłębiu elektroniczny paintball. Nie musimy więc czekać na lato i piękną pogodę, aby móc pobawić się w wojnę. Co więcej nie odczujemy tu bolesnych strzałów kulkami, a wyniki gry są ściśle monitorowane przez komputery.

szczegóły »
Fantasy Park Sosnowiec

Fantasy Park w sosnowieckim centrum handlowym Plaza to doskonały pomysła na aktywne i ciekawe spędzenie czasu w gronie przyjaciół, bądź rodziny. Znajdziemy to kręgielnie, stoły bilardowe, gry video, a w weekendy organizowane są dyskoteki.

szczegóły »
Muzeum PRL-u

Muzeum PRL-u przeniesie wszystkich zwiedzających w czasy komunizmu. Ci, którzy pamiętają te czasy z pewnością bez trudu rozpoznają eksponaty i wytłumaczą młodszemu pokoleniu, jak to się wtedy żyło. A jest tutaj co oglądać. Między innymi wóz strażacki, popularny motocykl „Junak” czy sprzęt milicjanta.

szczegóły »
Muzeum Najmniejszych Książek Świata

W Katowicach mieści się wyjątkowe muzeum, w którym znajdują się… najmniejsze książki świata, w tym najmniejsza, wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. Ekspozycja mieści się w prywatnym domu autora – Zygmunta Szkocnego.

szczegóły »
Port Chorzów

Port Chorzów to nazwa dużego plenerowego miasteczka, które rozłożyło się na Dużej Łące w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

szczegóły »
Bawialnia Kraina Czarów

Sali Zabaw Kraina Czarów to miejsce, gdzie znajdziemy labirynt, króliczą norę, trampoliny, zjeżdżalnie, baseny z piłkam, ściankę wspinaczkową oraz inne atrakcje dla dzieci, a wszystko na powierzchni 600 m kw.  

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss