Ten wspaniały pomysł na miasteczko w stylu dzikiego zachodu, stworzył jedną z przełomowych turystycznych atrakcji w Karpaczu. Dorośli wraz z dziećmi mogą próbować utrzymać się na grzbiecie sztucznego byka, wejść na słup, żeby wygrać szklankę piwa, strzelać z łuku, wydoić krowę, zatańczyć do muzyki folk, i uczestniczyć w przejażdżce westernowej. Tylko tutaj wiosną i latem odbywają się pojedynki rewolwerowców, pokazy tańca indiańskiego i Rodeo Show. Jak przystało na stół biesiadny, zjeść można naprawdę syto takie specjały jak prosiak, karczek, golonka żeberka, czy szaszłyk.  Miejsce zachwyci każdego, a pełen atrakcji program nie pozwoli się nudzić ani chwili. Warto odwiedzić oficjalną stronę Western City i przyjrzeć się atrakcją w danym miesiącu.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Wałbrzych (55 km; ok. 1h)
Jelenia Góra (20 km; ok. 0:30h)
Wrocław (130 km; ok. 2h)

Miejscowość: Ściegny k/Karpacza
Strona: www.western.com.pl
tel.  +48 75 761 95 60; +48 601 91 18 17
E-mail:karpacz@western.com.pl

Godziny otwarcia:
pn-nd: 10:00-22:00

Bilety:
normalny: 6 zł
ulgowy: 4 zł

Galeria
Powiązane atrakcje
Wydarzenia

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.western.com.pl

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

Jeśli chcą Państwo zapoznać się z zabytkami Dolnego Śląska jednym rzutem oka jest to idealne dla Was miejsce. Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska jest miniaturową imitacją znanych pałaców, ratuszy, kościołów i wielu innych atrakcji tego regiony w skali 1:25.

szczegóły »
Szczeliniec Wielki

Szczeliniec Wielki to wspaniałe miejsce na lekką, rodzinną wycieczkę pieszą. W nagrodę za trudy, na górze  będziemy mieli możliwość podziwiać wspaniałą panoramę z tarasów widokowych oraz pospacerować wśród labiryntów skalnych, przyjmujących nadzwyczajne formy - wielka frajda dla dzieciaków.

szczegóły »
Szwajcaria Lwówecka

Jedno z dwóch zgrupowań skał piaskowych w polskich Sudetach. Labirynt skalnych murów, przejść i małych wgłębień w skałach robi niesamowite wrażenie, a widok roztaczający się z tamtejszych punktów widokowych zapiera dech w piersiach.

szczegóły »
Fabryka Adrenaliny

Spragniony adrenaliny? Przejażdżka quadami po specjalnie przygotowanych torach o różnych trudnościach dostarczy bardzo wielu emocji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla osób o słabych nerwach proponujemy łagodne trasy cross-country wzdłuż, których roztaczają się przepiękne widoki. A wszystkich co potrzebują więcej adrenaliny zapraszamy na off-roadowe przejażdżki trudno dostępnymi bezdrożami poprzez błoto, rzeki i strome podjazdy.

szczegóły »
Krucze Skały

Cudowne miejsce dla chętnych pięknych widoków oraz wspinaczy, którzy nie mają już cierpliwości do jurajskiego wyślizgania! Krucze Skały to niesamowite urwisko, składające się z malowniczych formacji skalnych. Fantastyczne widoki, wspaniała, rzadka roślinności i świeże powietrze… czego chcieć więcej?

szczegóły »
Waloński Kamień (Chybotek)

Według Ericha von Dänikena jest to jeden z dowodów na istnienie… kosmitów! Kilka różnej wielkości skałek granitowych o wysokości 2m z wgłębieniem w kształcie postaci… czy na pewno ludzkiej? 

szczegóły »
Wodospad Kamieńczyka

Piękne, malownicze miejsce po polskiej stronie Karkonoszy i jednocześnie najwyższy wodospad w polskich Sudetach. Idealny cel weekendowych wycieczek z całą rodziną. Wodospad Kamieńczyka oczaruje każdego turystę – wsłuchaj się w szum wody i odetchnij świeżym powietrzem na wysokości 840 m.n.p.m

szczegóły »
Śnieżka – NAJwyższy szczyt Karkonoszy

Śnieżka znajduje się 1.602 m.n.p.m i tym samym jest najwyższym szczytem Karkonoszy i jednocześnie całych Sudetów. Położona na granicy polsko – czeskiej, codziennie przyciąga tysiące turystów. Na szczycie znajduje się restauracja, schronisko i charakterystyczne obserwatorium w kształcie spodka.

szczegóły »
Letni tor saneczkowy w Karpaczu

Chociaż saneczkarstwo to sport typowo zimowy, to jest miejsce, gdzie można z sanek korzystać w samym środku wakacji ! Centrum Rekreacji i Sportu „Kolorowa” w swojej ofercie ma także inne atrakcje, na przykład „Alpejski Tor Bobslejowy” czy stok narciarski.

szczegóły »
Parki linowe - Karpacz

Dla luszi lubiących adrenalinę największą atrakcję Karpacza stanowią parki linowe. Mnogość przeszkód wyzwala wolę walki i rywalizacji...świetna przygoda dla starszych i młodszych !

szczegóły »
KRĄG 2000 - Ludzie z żelaza

Monumetalne figury autorstwa Zbigniewa Frączkiewicza były wystawiane w wielu miejscach, w Polsce i całej Europie. "Ludzie z żelaza" to 21 figur - postaci nagich, żelaznych mężczyzn, które według autora są tworami zdegenerowanymi przez cywilizację i przemysł.

szczegóły »
2010-05-01 - 2010-09-30 Western Days

Przez cały lato czeka tam na najmłodszych wiele atrakcji każdego dnia. Prawdziwy klimat Western City można poznać podczas pojedynków rewolwerowców, który odbywa się codziennie o godzinie 12:00, pokazu tańca indiańskieg...

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss