Wieża widokowa Trójmorskiego Wierchu

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Trójmorski Wierch to jedna z najciekawszych gór w Masywie Śnieżnika, położona na pograniczu polsko-czeskim. Znajdujące się gnejsowe głazy u wierzchołka góry pod wpływem wiatru, bądź stąpania wydają charakterystyczne odgłosy. 
Powstała wieża jest dodatkową atrakcją dla turystów, którzy wędrując po górach, mogą podziwiać wspaniałe krajobrazy, roztaczające się z tego miejsca. Trójmorski Wierch jest jedyną polską górą, z której spływają wody aż do trzech mórz. Nysa Kłodzka płynie do Bałtyku, Lipowski Potok płynie do Morza Północnego i rzeka Morawa do Morza Czarnego.

Miejscowość: Międzylesie

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.kral-snieznik.pl

Twierdza Kłodzka, labirynt i punkt widokowy

Historyczne miejsce, będące niegdyś siedzibą władcy hrabstwa kłodzkiego, wielokrotnie zmieniało swój charakter, tak aby dziś stać się jednym z najpopularniejszych zabytków Dolnego Śląska, oraz wspaniałym miejscem widokowym. Zachwyca fantastycznym pomostem widokowym, oraz zapierającymi dech w piersiach labiryntami podziemnymi stworzonymi z korytarzy minerskich.

szczegóły »
Podziemna trasa turystyczna

Trasa turystyczna im. 1000-lecia Państwa Polskiego to 500 metrowa, nie licząc odgałęzień, sieć podziemnych korytarzy, ciągnących się tuż pod ulicami miasta. Budowane już od XIII wieku kondygnacje, niegdyś służyły celom gospodarczym i militarnym, dziś miejsce uruchamia fantazję i pozwala wyobrazić sobie średniowieczne lochy.

szczegóły »
Skansen – mini ZOO

Położony u podnóża Gór Stołowych Skansen to miejsce niezliczonej ilości antyków i staroci. Znajdziemy tu stare kowadła, maselnice, stare maszyny do szycia, pralki, a nawet kolekcje żelazek – ponad 100 sztuk. Najmłodszych z pewnością zainteresuje Mini ZOO. W zwierzyńcu spotkamy daniele, sarenki, strusia, dzikie świnki, kozy, bażanty i wiele innych przyjaznych zwierzątek.

szczegóły »
Wodospad Wilczki

Przepiękny 20 metrowy wodospad jest fragmentem rzeki Wilczek, znajdującej się w Śnieżnickim Parku Krajobrazowym. Wodospad możemy oglądać z bliska poprzez wybudowanie kamiennych ścieżek, mostków i schodów w jego pobliżu. Wodospad wygląda wspaniale i imponująco o każdej porze roku.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss