Wioska Indiańska, Jurowce

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Wioska Indiańska założona została w 2004 roku i od tego czasu prężnie działa i rozwija się wprowadzając do programu coraz więcej atrakcji. Oferuje między innymi zwiedzanie Wioski z przewodnikiem, malowanie twarzy, gotowanie indiańskiej herbatki,  strzelanie z łuku, naukę tańców indiańskich, rzucanie lassem, kuligi zimowe, przejażdżki konne. To jedyna tego typu placówka, w której dzieci mają zajęcia z końmi. Wioska również zaprasza do skorzystania z oferty urodzinowej, w której to osoby prowadzące imprezę stwarzają niezapomniane chwile jubilatowi. Wiosną 2010 roku rusza również pierwsze w  tym regionie miasteczko kowbojskie, które gwarantuje świetną zabawę w stylu Dzikiego Zachodu prezentując klimat i burzliwe życie poszukiwaczy złota, rewolwerowców, traperów i pierwszych osadników.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Białystok (15 km; ok. 0:10h)
Łomża (85 km; ok. 1h)

Miejscowość: Jurowce, ul. Lipowa
Strona: www.indianie.org
Tel.: +48 85 652 28 16
E- mail: Indianie@onet.eu

Godziny otwarcia:
pn-nd: 9:00-12:00; 12:30-15:30; 16:00-19:00

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.indianie.org

Wieś bociania

Dla turystów i fotografów lubiących obcować z naturą wieś bociania w Pentowie jest idealnym miejscem na wycieczki. To tu bociany założyły ponad 20 gniazd a cały ten obszar zyskał miano Europejskiej Wsi Bocianiej. Oprócz tych pięknych ptaków, Pentowo oferuje jazdę konną, będącą idealnym pomysłem aby podziwiać piękne podlaskie krajobrazy z siodła bądź psie zaprzęgi, które mogą w niewielkim stopniu dać namiastkę krain północy.

szczegóły »
Stadnina Koni

Stadnina Koni we wsi Żarnowo malowniczo położonej na skraju Puszczy Augustowskiej to wymarzone miejsce dla najmłodszych.
Mają one tu okazje nauczyć się jazdy konnej, przejechać się wozem taborowym lub pobawić się na placu zabaw. Dodatkowym atutem jest możliwość wynajęcia pokoi w przytulnych, odciętych od cywilizacji leśniczówkach wraz z regionalnymi posiłkami i domowymi wypiekami.

szczegóły »
Muzeum Pszczelarstwa

Muzeum Pszczelarstwa to ciekawa propozycja skierowana głównie rodzin z dziećmi. Jest to idealne miejsce by podziwiać rozmaite kompozycje sprzętu pszczelarskiego oraz ciekawe, figlarne ule.

szczegóły »
Ogród Botaniczny

Na niewielkim obszarze należącym do wsi Jerzwałd stworzono Ogród Botaniczny należący do Zespołu Parków Krajobrazowych. Teren podzielony na lasy mieszane, lasy ubogie, staw, bagno, skalniak stanowi malowniczą krainę, świetne miejsce na rodzinne wycieczki. Warto również zabrać dzieci na plac zabaw znajdujący się w pobliskim parku.

szczegóły »
Ogród Miniatur

W Nowym Mieście Lubawskim zobaczyć można miniaturę Wieży Eiffla, Sanktuarium Fatimskie, Bazylikę w Licheniu i wiele innych ciekawych zminiaturyzowanych obiektów z całego świata. Podczas wizyty w ogrodzie, pan Dalecki, właściciel i pomysłodawca parku, oprowadza zwiedzających opowiadając o każdej zrobionej przez niego miniaturze i o ludziach, którzy przyczynili się do ich powstania.

szczegóły »
Park Dzikich Zwierząt

Nietypowy Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, położony jest w Puszczy Piskiej. Można zobaczyć tu między innymi bizony, koniki polskie, wilki, łosie i, co najciekawsze, niektóre gatunki wolno głaska karmić i bawić się  z nimi.  Żyjące tu zwierzaki w większości przebywają na wolności co ułatwia turystom kontakt i zabawę z nimi.

szczegóły »
Puszcza Augustowska

Puszcza Augustowska jest jednym z największych kompleksów leśnych w Polsce. Jej bogactwo przyrodnicze, wspaniałe okazy roślin, czyste śródleśne jeziora, rezerwaty frzyrody przyciągają turystów z całego kraju. A oznakowane szlaki piesze, rowerowe i kajakowe pozwalają na zapoznanie się z najciekawszymi przyrodniczo i krajobrazowo zakątkami tej leśnej krainy pełnej wdzięku i harmonii.

szczegóły »
Ogród Bajek Sowa - Kaletnik

Ogród został stworzony dla dzieci w różnym wieku o zróżnicowanych zainteresowaniach i zdolnościach. Umożliwia dzieciom przebywanie w pięknym zalesionym terenie, wśród pagórków nad rzeką Wiatrołużą, gdzie powstały bajkowe domki otoczone postaciami z baśni.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss