Wioska Indiańska – Sioux Group

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Pierwsza wioska powstała w 1996 roku, a zapoczątkował to wszystko Mirosław Bogusz, który przez wiele lat działał na terenie Białegostoku oraz kraju prowadząc liczne wykłady i prelekcje. Zdobyte latami doświadczenie sprawiło, że wioska z roku na rok poszerzała się o nowe oferty. Program Indiańskiej Wioski dzieli się na dwie części. Ścieżkę edukacyjną, która ukazuje zwyczaje, filozofie i aspekty kulturowe Indian oraz część rekreacyjną. Koncentruje się ona głównie na grach i zabawach wywodzących się z kultur indiańskich. Budowanie “Indiańskiej Wioski”,  turniej łuczniczy, zapoznanie się z życiem rodzinnym i rolą rodziny w społeczeństwie, zwiedzenie ekspozycji broni i narzędzi, rzuty toporkiem, zawody psich zaprzęgów, malowanie twarzy, organizacja ogniska to tylko jedne z licznych atrakcji jakie czekają na maluchów w Wiosce Indiańskiej Sioux Group.
Wioska Indiańska znajduje się przy trasie Białystok-Bobrowniki za Grabówką, ok. 7 km od centrum Białegostoku.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Augustów (90 km, ok. 1:30h)

Miejscowość: Białystok, ul. Gródecka 19/2
Strona: www.sioux.pl
Tel: +48 85 743 73 35
E-mail: mirekbogusz@tlen.pl

Godziny otwarcia:
marzec - listopad

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.sioux.pl

Jurajski Park Dinozaurów

Jurajski Park Dinozaurów w Jurowcach to wymarzone miejsce dla dzieci. Mogą one wędrując ścieżką edukacyjną  zapoznać się z wyglądem i historią dinozaurów. Ten malowniczy teren pełen jest również atrakcji sportowych dla najmłodszych. Znajduje się tu m.in. park linowy, gokarty, kolejka linowa i dmuchane zjeżdżalnie.

szczegóły »
Kręgielnie - Białystok

Gra w kręgle to wietny sposób na aktywny wypoczynek w gronie rodziny, bądź znajomych. Dodatkowo satysfakcja z wygranych i podnoszenia własnych umiejętności gry sprawia wiele radości.

szczegóły »
Park Wodny Tropikana

Park Wodny Tropikana to wymarzone miejsce dla dzieci i dorosłych kochających wodne kąpiele, relaks i zabawę. Kusi przede wszystkim basenami z falą, krętymi zjeżdżalniami, jaskinią śnieżno-lodową i licznymi saunami. Warto wybrać się tu i przekonać, ile radości sprawi Tobie i małym pociechom pobyt w Tropikanie.

szczegóły »
Bawialnie dla dzieci - Białystok

Sale zabaw dla dzieci to doskonały sposób na wypełnienie i urozmaicenie czasu naszym pociechom. Zabawy w bawialni  sprawiają dzieciom niesamowita frajdę, rozwijając przy tym umysł i ciało. Sale pełne kilkumetrowych zjeżdżalni, suche baseny wypełnione kolorowymi piłeczkami czy pochylnie do wspinaczki, pozwolą spełnić małym poszukiwaczom przygód swe fantazje i marzenia. W tym magicznym miejscu możesz bez obaw zostawić swoją pociechę.

szczegóły »
Kolej Leśna

W Czarnej Białostockiej, dzięki pasjonatom kolejek wąskotorowych, kursuje Kolej Leśna. Na 8-kilometrowej trasie z Czarnej Białostockiej do Czeremchowej Tryby można podziwiać malownicze tereny Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Przejazd kolejką wąskotorową można połączyć ze zwiedzaniem Białegostoku, miejsc kultury tatarskiej oraz Białowieskiego Parku Narodowego.

szczegóły »
Skoki Spadochronowe - Fly4Fun

Dla miłośników ekstremalnych przygód, którzy pragną przełamać swoje lęki i słabości firma Fly4Fun oferuje skoki spadochronowe w tandemie oraz szkolenia. Malownicze okolice lotniska, nowoczesny sprzęt spadochronowy, doświadczona kadra instruktorska i atrakcyjna oferta cenowa sprawia, że ośrodek przyciąga wielu chętnych przygód śmiałków.

szczegóły »
Uroki Puszczy Knyszyńskiej ROWEREM

Trasa z Białegostoku do Supraśla i z powrotem. Wiodąca w znacznej części terenowymi, leśnymi drogami i prowadząca obok dwóch malowniczych jeziorek: Komosa i jeziorka bez nazwy w okolicach leśniczówki Zielona.
Trasa liczy sobie ok. 45 km., lecz nie jest zbyt trudna. Zarezerwujmy sobie około 4 godzin.

szczegóły »
Pływalnie - Białystok

Pływanie to sport chyba sport najbardziej ogólnorozwojowy i polecany na wiele schorzeń. W Białymstoku mamy wiele możliwości aby realizować tę aktywność ruchową.

szczegóły »
Białostockie Muzeum Wsi

Białostockie Muzeum Wsi to urokliwe miejsce na Podlasiu. Tradycyjny wiejski krajobraz oraz zabytkowa drewniana architektura z pewnością zachwyci zarówno dzieci, jak  i dorosłych. Przępiękny dworek, kapliczki oraz malowniczy sektor leśny to tylko jedne z atrakcji muzeum. Obecnie jest czynnych osiem stałych wystaw, prezentujących wybrane zagadnienia kultury ludowej.

szczegóły »
Ogród Branickich

Pałac Branickich to jeden z najatrakcyjniejszych zabytków Białegostoku oraz najlepiej zachowanych rezydencji magnackich epoki saskiej, uważany za cenny zabytek architektury saskiej. W gotycko-renesansowym stylu zamek oraz urokliwe aleje to doskonałe miejsce na spacer, chwile relaksu.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss