Wodospad Podgórny

Kategorie: Natura, Z dziećmi

Rzadko odwiedzany przez turystów, mimo to bardzo malowniczy wodospad Podgórnej – Przesieka,  znajdujący się na wysokości 547 m.n.p.m. jest punktem węzłowym dla wielu szlaków turystycznych. Rzeka Podgórna wypływa spod Małego Szyszaka (1.436 m), gdzie w Przesiece wyżłobiła przez lata wąski, piękny, otoczony gęstym lasem wąwóz. Jego zakończenie stanowi 10 m wodospad – trzeci co do wielkości wodospad w Karkonoszach. Wodną kaskadę można podziwiać z żelaznego mostka dokładnie naprzeciwko wodospadu. Niestety dla fanów fotografii zrobienie dobrego zdjęcia jest nie lada wyzwaniem, ze względu na słabe oświetlenie słoneczne. Wodospad jest wyjątkowy również pod względem otaczającej go przyrody ! Spotkamy tu różnorodne, rzadkie gatunki ziół i grzybów przyciągających miłośników z niemalże całej Europy.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Wałbrzych (65 km;  ok. 1:15h)
Jelenia Góra (15 km; ok. 0:25h)

Miejscowość:  Przesieka, Wodospad Podgórny
Strona: www.wkarkonosze.net
E-mail: info@wkarkonosze.net

Galeria
Filmy
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wkarkonosze.net
www.pl.wikipedia.org


Wodospad Podgó...
Krucze Skały

Cudowne miejsce dla chętnych pięknych widoków oraz wspinaczy, którzy nie mają już cierpliwości do jurajskiego wyślizgania! Krucze Skały to niesamowite urwisko, składające się z malowniczych formacji skalnych. Fantastyczne widoki, wspaniała, rzadka roślinności i świeże powietrze… czego chcieć więcej?

szczegóły »
Waloński Kamień (Chybotek)

Według Ericha von Dänikena jest to jeden z dowodów na istnienie… kosmitów! Kilka różnej wielkości skałek granitowych o wysokości 2m z wgłębieniem w kształcie postaci… czy na pewno ludzkiej? 

szczegóły »
Wodospad Kamieńczyka

Piękne, malownicze miejsce po polskiej stronie Karkonoszy i jednocześnie najwyższy wodospad w polskich Sudetach. Idealny cel weekendowych wycieczek z całą rodziną. Wodospad Kamieńczyka oczaruje każdego turystę – wsłuchaj się w szum wody i odetchnij świeżym powietrzem na wysokości 840 m.n.p.m

szczegóły »
Dziki wodospad

Studzienka – jest to niezwykłe miejsce w Karpaczu, na rzece Łomnicy, gdzie płynący nurt tworzy 2 metrową kaskadę. Jest to jeden z większych wodospadów naturalnych w tej okolicy, jednak turyści częściej podziwiają tzw. Dziki Wodospad.  Sztucznie utworzoną kaskadę wodną powstałą na skutek spiętrzenia się zapory przeciwrumsztowej. Kiedy wody w rzece przybywa nadmiar przelewa się nad zaporą tworząc bardzo efektowne widowisko i orzeźwienie dla turystów przybywających do Karpacza.

szczegóły »
Śnieżka – NAJwyższy szczyt Karkonoszy

Śnieżka znajduje się 1.602 m.n.p.m i tym samym jest najwyższym szczytem Karkonoszy i jednocześnie całych Sudetów. Położona na granicy polsko – czeskiej, codziennie przyciąga tysiące turystów. Na szczycie znajduje się restauracja, schronisko i charakterystyczne obserwatorium w kształcie spodka.

szczegóły »
Wodospad Szklarski

Drugi co do wielkości, liczący 13,3 m wysokości, wodospad w Karkonoszach. Przepiękne malownicze miejsce na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego obejmujące odcinek potoku Szklarska – Wąwóz Szklarski.

szczegóły »
Zaburzenia grawitacji - „Trójkąt bermudzki”

Pośrodku zwykłego lasu, na zupełnie zwykłej drodze prowadzącej do wyciągu krzesełkowego na Kopę, na ulicy Strażackiej w Karpaczu Górnym, znajduję się rzecz niezwykła ! Trójkąt bermudzki Karpacza, gdzie zaburzenia grawitacji sprawiają, że samochód z wyłączonym silnikiem na luzie jedzie pod górkę !

szczegóły »
KRĄG 2000 - Ludzie z żelaza

Monumetalne figury autorstwa Zbigniewa Frączkiewicza były wystawiane w wielu miejscach, w Polsce i całej Europie. "Ludzie z żelaza" to 21 figur - postaci nagich, żelaznych mężczyzn, które według autora są tworami zdegenerowanymi przez cywilizację i przemysł.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss