Wodospad Szklarski

Kategorie: Natura, Z dziećmi

Wodospad opada z wysokości 13,3 m zwężając się nieco pod koniec. Drugi co do wielkości w Karkonoszach. Miejsce w czasach średniowiecza uważane za bardzo romantyczne i piękne. Swą wdzięczną nazwę zawdzięcza legendzie o Karkonoszu i córce szklarza – Szklarce. Na lewym brzegu skalnym podziwiać możemy przecudne marmity. Wodospad Szklarski zachwyci każdego ! Od 1959 roku miejsce to stało się ścisłym rezerwatem. Duma i perełka tamtejszego obszaru położona jest na wysokości 520 m.n.p.m.  Tuż obok wodospadu znajduje się małe schronisko PTTK „Kochanówka”.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Wrocław (130 km; ok. 2h)
Wałbrzych (82 km; ok. 1:20h)
Jelenia Góra (20 km; ok. 0:20h)

Miejscowość:  Szklarska Poręba
Strona: www.karkonosze.pl

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.karkonosze.pl

Krucze Skały

Cudowne miejsce dla chętnych pięknych widoków oraz wspinaczy, którzy nie mają już cierpliwości do jurajskiego wyślizgania! Krucze Skały to niesamowite urwisko, składające się z malowniczych formacji skalnych. Fantastyczne widoki, wspaniała, rzadka roślinności i świeże powietrze… czego chcieć więcej?

szczegóły »
Wodospad Kamieńczyka

Piękne, malownicze miejsce po polskiej stronie Karkonoszy i jednocześnie najwyższy wodospad w polskich Sudetach. Idealny cel weekendowych wycieczek z całą rodziną. Wodospad Kamieńczyka oczaruje każdego turystę – wsłuchaj się w szum wody i odetchnij świeżym powietrzem na wysokości 840 m.n.p.m

szczegóły »
Skalne Miasto - Czechy

Skalne Miasto to niesamowite formacje skalne, położone zaraz przy granicy z Polską, co tym bardziej zachęca do odwiedzenia tego rejonu. Zadziwiają swoją wielkością i przybranymi formami, jednocześnie zwiedzanie ich nie sprawia większych trudności fizycznych, więc jest to doskonałe miejsce na wyjazd rodzinny.

szczegóły »
Dziki wodospad

Studzienka – jest to niezwykłe miejsce w Karpaczu, na rzece Łomnicy, gdzie płynący nurt tworzy 2 metrową kaskadę. Jest to jeden z większych wodospadów naturalnych w tej okolicy, jednak turyści częściej podziwiają tzw. Dziki Wodospad.  Sztucznie utworzoną kaskadę wodną powstałą na skutek spiętrzenia się zapory przeciwrumsztowej. Kiedy wody w rzece przybywa nadmiar przelewa się nad zaporą tworząc bardzo efektowne widowisko i orzeźwienie dla turystów przybywających do Karpacza.

szczegóły »
Śnieżka – NAJwyższy szczyt Karkonoszy

Śnieżka znajduje się 1.602 m.n.p.m i tym samym jest najwyższym szczytem Karkonoszy i jednocześnie całych Sudetów. Położona na granicy polsko – czeskiej, codziennie przyciąga tysiące turystów. Na szczycie znajduje się restauracja, schronisko i charakterystyczne obserwatorium w kształcie spodka.

szczegóły »
Wodospad Podgórny

Znajdujący się w Karkonoszach na wysokości 547 m.n.p.m. Wodospad Podgórny w Przesiece jest 10 metrowym przedłużeniem potoku Podgórna składającym się z 3 kaskad wodnych. Punkt węzłowy dla wielu szlaków turystycznych.

szczegóły »
Zaburzenia grawitacji - „Trójkąt bermudzki”

Pośrodku zwykłego lasu, na zupełnie zwykłej drodze prowadzącej do wyciągu krzesełkowego na Kopę, na ulicy Strażackiej w Karpaczu Górnym, znajduję się rzecz niezwykła ! Trójkąt bermudzki Karpacza, gdzie zaburzenia grawitacji sprawiają, że samochód z wyłączonym silnikiem na luzie jedzie pod górkę !

szczegóły »
KRĄG 2000 - Ludzie z żelaza

Monumetalne figury autorstwa Zbigniewa Frączkiewicza były wystawiane w wielu miejscach, w Polsce i całej Europie. "Ludzie z żelaza" to 21 figur - postaci nagich, żelaznych mężczyzn, które według autora są tworami zdegenerowanymi przez cywilizację i przemysł.

szczegóły »
Trollandia - Szklarska Poręba

Park linowy położony w parku miejskim w centrum miasta. Na odwiedzających czeka moc przygód oraz porządna dawka adrenaliny !

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss