Wodospad Wilczki

Kategorie: Natura, Z dziećmi

Malownicze miejsce położone w centrum uroczego miasteczka, jakim niewątpliwie jest Międzygórze. Wodospad imienia Stefana Żeromskiego to jedna z atrakcji Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego.  Wodospad niegdyś liczył 27 metrów wysokości,  jednak na skutek powodzi w 1997, kiedy to woda przyniosła mnóstwo kamieni, gałęzi i innych pojedynczych przedmiotów,  wysokość wodospadu zmniejszyła się o 7 metrów. Jednakże w dalszym ciągu jest godny polecenia ! Zarówno latem, jak i mroźną zimą, kiedy to tworzą się na nim wspaniałe kilkumetrowe sople.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Kłodzko (35 km;  ok. 0:40h)
Wałbrzych (95 km; ok.  1:45h)

Miejscowość:  Międzygórze
Strona: www.miedzygorze.net
Tel: + 48 74 813 51 20
E-mail: wodospad@miedzygorze.net

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.obiezyswiat.org
www.miedzygorze.net
www.miedzygorz-krokus.pl

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce. Miejsce obowiązkowe dla każdego, kogo fascynują formacje geologiczne i tajemnicze jaskinie, w których niegdyś zamieszkiwali nasi przodkowie. Położona 800 m n.p.m. Jaskinia Niedźwiedzia zachwyca pięknem i kryje za sobą potęgę jaką niesie natura. Jaskinie jest bardzo dobrze przygotowana dla ruchu turystycznego - oświetlona, a wewnątrz poruszamy się przygotowanymi chodnikami, bez ryzyka uszkodzenia, czy też pobrudzenia ubrań.

szczegóły »
Ogród Bajek

Ogród Bajek w Międzygórzu to doskonałe miejsce, pobudzające dziecięcą wyobraźnię, jak również miejsce do odpoczynku i oderwania się od codziennego zgiełku i stresu dla dorosłych. Miejsce, gdzie bajkowy świat zlewa się z rzeczywistym…

szczegóły »
Twierdza Kłodzka, labirynt i punkt widokowy

Historyczne miejsce, będące niegdyś siedzibą władcy hrabstwa kłodzkiego, wielokrotnie zmieniało swój charakter, tak aby dziś stać się jednym z najpopularniejszych zabytków Dolnego Śląska, oraz wspaniałym miejscem widokowym. Zachwyca fantastycznym pomostem widokowym, oraz zapierającymi dech w piersiach labiryntami podziemnymi stworzonymi z korytarzy minerskich.

szczegóły »
Podziemna trasa turystyczna

Trasa turystyczna im. 1000-lecia Państwa Polskiego to 500 metrowa, nie licząc odgałęzień, sieć podziemnych korytarzy, ciągnących się tuż pod ulicami miasta. Budowane już od XIII wieku kondygnacje, niegdyś służyły celom gospodarczym i militarnym, dziś miejsce uruchamia fantazję i pozwala wyobrazić sobie średniowieczne lochy.

szczegóły »
Kaplica z Czaszek

Kaplica w Czermnej to z pewnością nieco przerażająca, ale zarazem niesamowita świątynia, gdyż została ona wyłożona ludzkimi szczątkami. W ścianach kapliczki znajduje się aż 3 tysiące ludzkich czaszek ! Tworzona przez 30 lat jest dzisiaj miejscem refleksji nad życiem i śmiercią.

szczegóły »
Kopalnia Złota

Wspaniałe, nieco tajemnicze miejsce, z którym związane jest wiele legend. Część muzealną kopalni stanowi Sztolnia Gertrudy, gdzie znajdziemy ekspozycje map i planów kopalni, narzędzia górnicze i hutnicze, wydobywane minerały, różne rodzaje lamp górniczych oraz cieszący się największą popularnością skarbiec, gdzie zobaczymy 1.066 złotych sztabek złota uzyskanych przez 1000 lat istnienia kopalni. Dodatkowo zobaczyć można Chodnik Śmierci i jedyny w Polsce podziemny wodospad (aż 8 m) w sztolni Czarnej. Miejsce jest z pewnością obowiązkową atrakcją do zobaczenia przy okazji zwiedzania Dolnego Śląska !

szczegóły »
ROWEREM w rejonie Jaskini Niedźwiedziej

Trasa wiedzie leśnymi duktami przez Góry Bialskie i południowe zbocza Masywu Śnieżnika. Nie ma trudnych kondycyjnie podjazdów, ale dużym mankamentem jest rodzaj nawierzchni.
Główną atrakcją na szlaku będą odwiedziny w Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Trasa liczy sobie około 36 km, ale proponujemy zarezerwować sobie na nią cały dzień  (jeżeli chcemy zwiedzić Jaskinię).

szczegóły »
Skalne Miasto - Czechy

Skalne Miasto to niesamowite formacje skalne, położone zaraz przy granicy z Polską, co tym bardziej zachęca do odwiedzenia tego rejonu. Zadziwiają swoją wielkością i przybranymi formami, jednocześnie zwiedzanie ich nie sprawia większych trudności fizycznych, więc jest to doskonałe miejsce na wyjazd rodzinny.

szczegóły »
Wieża widokowa Trójmorskiego Wierchu

Wieża widokowa usytuowana jest w parku w Międzylesiu i ma 25 m wysokości. Jest to jedyne w Polsce miejsce, gdzie zbiegają się zlewiska trzech mórz: Czarnego, Bałtyckiego i Północnego.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss