Wzgórza Piastowskie

Kategorie: Natura, Aktywnie / SPA, Z dziećmi

Część wału zielonogórskiego, nazwę swoją uzyskała w 500-ną rocznicę śmierci Henryka XIV Wróbla, dla którego wzgórza stanowiły ulubione miejsce łowieckie. Od tego czasu funkcjonuje nazwa Wzgórza Piastowskie z niemieckiego Piasten - Höhe. Niezależnie od pory roku, miejsce jest idealne do spacerów, czy amatorów rowera. Spacer najlepiej zacząć od Parku Piastowskiego. Jesienią znaleźć można tu od groma grzybów, a latem borówek i jagód. Wzgórza Piastowskie należą do najładniejszych miejsc Zielonej Góry. Spośród szczytów można wymienić Górę Wilkanowską  – najwyższy punkt województwa lubuskiego (221 m n.p.m.), Jagodowe Wzgórze (210 m n.p.m.) oraz Wzgórze Zielonogórskie (203 m n.p.m.), gdzie ok. 100 lat temu powstała wieża obserwacyjna, a w której dziś mieści się Instytut Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego wraz z obserwatorium. Na Górze Tatrzańskiej w zimie otwarty zostaje wyciąg narciarski o długości 175 m i tor saneczkowy.

Miejscowość:  Zielona Góra

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.pl.wikipedia.org

Muzeum Etnograficzne

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze istnieje od roku 1960 i oferuje aż 69 obiektów budownictwa wiejskiego z obszaru Polski zachodniej i historycznej Bukowiny. Na miejscu zobaczymy zabytki z zakresu kultury technicznej, strojów i tkanin oraz sztuki i folkloru. Niezwykłe otoczenie pól, lasów, łąk i stawów sprawia, że jest to miejsce bardzo ciekawe i przyjemne do zwiedzania.

szczegóły »
Klub GREGOR (squash, fitness, aquaaerobic)

Fitness Club GREGOR to miejsce w Zielonej Górze, możemy zadbać o tężyznę fizyczną, zdrowie i dobre samopoczucie. Jest tutaj squash, fitness club, basen, sauna, SPA itp.

szczegóły »
Platan Klonolistny

Pomnik przyrody liczący 310 lat!  Kolosalne drzewo o wysokości  około 46 metrów, a w obwodzie mierzące 530 cm.

szczegóły »
Arboretum

Ogród dendrologiczny w Nietkowie, niegdyś zachwycający swoją różnorodnością, został mocno zniszczony w czasie powodzi. Do dziś trwają systematyczne prace nad odtworzeniem tego przepięknego niegdyś miejsca.

szczegóły »
Palmiarnia

Palmiarnia zielonogórska zachwyci każdego! Wspaniałe i urokliwe miejsce, gdzie można rozkoszować się klimatem fauny i flory, wypić kawę tuż obok stawu z piraniami i żółwiami, zjeść obiad pomiędzy największymi palmami w Polsce, a nawet pobawić się na gorących tropikalnych dyskotekach. Rzadko kiedy jedno miejsce, ma aż tyle do zaoferowania dla osób w każdym wieku.

szczegóły »
Łagowski Park Krajobrazowy ROWEREM

Wycieczka łatwa i przyjemna. Jest to pętla po okolicach Łagowa. Nasycimy się widokami przyrody: malowniczą rynną jezior Łagowskiego i Trześniowskiego o długości 15 km oraz dużego kompleksu lasów bukowych. Łagowski Park chroni malownicze, pełne ryb jeziora, strome wzgórza, pofałdowaną powierzchnię pól i łąk z bogatą roślinnością i licznymi gatunkami zwierząt. Trasa ma około 25 km.

szczegóły »
Uroki Witnicy ROWEREM

Gmina Witnica otoczona jest od północy pasmem lesistych, malowniczych wzgórz, poprzecinanych czystymi i przejrzystymi, rybnymi jeziorami i strumykami. Wzgórza, z których w słoneczne dni widać drugi brzeg Odry, zyskały sobie wśród turystów miano "Małych Bieszczad" i tworzą w tym miejscu cudowny krajobraz Pradoliny Warty. Od południa gmina rozlewa się szeroką równiną graniczącą z Wartą, która kilka kilometrów dalej, łącząc się z Odrą, tworzy jeden z największych w Europie rezerwatów ptactwa wodnego "Ujście Warty". Przyroda, cisza, spokój, relaks...Trasa średnio trudna, z uwagi na podjazdy. Ma 30 kilometrów długości.

szczegóły »
Góra Braniborska i Wieża Braniborska

W letnie wieczory warto udać się na Górę Braninborską, skąd podziwiać można przepełnione gwiazdami niebo. Góra nazywana również Górą Pasterską wznosi się na wysokości 202 m.n.p.m. i jest jednym z najwyższych wzniesień w mieście. Na jej szczycie znajduje się utworzone w latach 1859 - 1860 obserwatorium astronomiczne, niegdyś ogólnodostępne dla turystów.

szczegóły »
NAJdłuższe przęsło nurtowe - Most Kolejowy

Zabytek sprzed I wojny światowej i jednocześnie jeden z dłuższych (800 m) w Europie stalowych mostów kolejowych na rzece. Dodatkowo most posiada najdłuższe przęsło nurtowe w Polsce - dokładnie 100,01 m ! Ciekawa historia mostu przyciągnie przede wszystkim miłośników fortyfikacji.

szczegóły »
Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza

Muzeum Archeologiczne to wspaniały odrestaurowany obiekt pełen renesansowych elementów architektonicznych. Placówka jest miejscem naukowo – badawczym i edukacyjnym. Znajdziemy tu mnóstwo eksponatów budujących obraz pradziejów i czasów historycznych z całego regionu Nadodrza.

szczegóły »
Stalag Luft III - Muzeum Obozów Jenieckich

Historyczne muzeum – dowód istnienia Kriegsgefangenen Stammlager der Luftwaffe 3 Sagan – obozu jenieckiego. Miejsce, które obowiązkowo każdy powinien odwiedzić. Obóz nie tylko upamiętnia jeńców wojennych, ale i także działania mające na celu ucieczkę z niewoli.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss