Zaburzenia grawitacji - „Trójkąt bermudzki”

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Odkryta w 1983 roku zagadka nie wyjaśniona po dziś dzień. Jedni zakładają, że górka to jedynie złudzenie optyczne, jeszcze inni, że to zakrzywienie pola magnetycznego Ziemi. W Karpaczu zatrzymany 270 metrów od wyciągu krzesełkowego na Kopie samochód na luzie sam wjedzie pod górkę. Bez zużywania paliwa, ani załączania silnika. To niesamowite, ale w Karpaczu zaburzenia grawitacji istnieją naprawdę ! Przekonajcie się sami ! Podobne miejsce jest  w Polsce w Międzybrodziu Żywieckim (droga na Górę Żar, poniżej Szkoły Szybowcowej i hotelu) oraz na "Magicznej Górze" w rejonie miejscowości Wałcz w zachodniopomorskim.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Wałbrzych (55 km; ok. 1h)
Jelenia Góra (20 km; ok. 0:30h)

Miejscowość: Karpacz, ul. Strażacka
Strona: www.karpacz.net
Tel: +45 75 76 18 211
E-mail: biuro@netfactory.pl

Filmy
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

Gallery description


Trójkąt Bermu...
Dziki wodospad

Studzienka – jest to niezwykłe miejsce w Karpaczu, na rzece Łomnicy, gdzie płynący nurt tworzy 2 metrową kaskadę. Jest to jeden z większych wodospadów naturalnych w tej okolicy, jednak turyści częściej podziwiają tzw. Dziki Wodospad.  Sztucznie utworzoną kaskadę wodną powstałą na skutek spiętrzenia się zapory przeciwrumsztowej. Kiedy wody w rzece przybywa nadmiar przelewa się nad zaporą tworząc bardzo efektowne widowisko i orzeźwienie dla turystów przybywających do Karpacza.

szczegóły »
Śnieżka – NAJwyższy szczyt Karkonoszy

Śnieżka znajduje się 1.602 m.n.p.m i tym samym jest najwyższym szczytem Karkonoszy i jednocześnie całych Sudetów. Położona na granicy polsko – czeskiej, codziennie przyciąga tysiące turystów. Na szczycie znajduje się restauracja, schronisko i charakterystyczne obserwatorium w kształcie spodka.

szczegóły »
Wodospad Podgórny

Znajdujący się w Karkonoszach na wysokości 547 m.n.p.m. Wodospad Podgórny w Przesiece jest 10 metrowym przedłużeniem potoku Podgórna składającym się z 3 kaskad wodnych. Punkt węzłowy dla wielu szlaków turystycznych.

szczegóły »
Wodospad Szklarski

Drugi co do wielkości, liczący 13,3 m wysokości, wodospad w Karkonoszach. Przepiękne malownicze miejsce na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego obejmujące odcinek potoku Szklarska – Wąwóz Szklarski.

szczegóły »
Letni tor saneczkowy w Karpaczu

Chociaż saneczkarstwo to sport typowo zimowy, to jest miejsce, gdzie można z sanek korzystać w samym środku wakacji ! Centrum Rekreacji i Sportu „Kolorowa” w swojej ofercie ma także inne atrakcje, na przykład „Alpejski Tor Bobslejowy” czy stok narciarski.

szczegóły »
Parki linowe - Karpacz

Dla luszi lubiących adrenalinę największą atrakcję Karpacza stanowią parki linowe. Mnogość przeszkód wyzwala wolę walki i rywalizacji...świetna przygoda dla starszych i młodszych !

szczegóły »
Schronisko Samotnia i Kocioł Małego Stawu

Tuż u podnóży Śnieżki – najwyższego szczytu Karkonoszy – znajduje się Kocioł Małego Stawu. Zbocza sięgają 200 m i porośnięte są fantastyczną roślinnością górską. W dole znajduje się mały staw 255 m długości i 7 m głębokości. Tuż obok niego leży schronisko Samotnia – niegdyś buda pasterska z XVII w. Przepiękne miejsce w sam raz na popołudniową wycieczkę.

szczegóły »
KRĄG 2000 - Ludzie z żelaza

Monumetalne figury autorstwa Zbigniewa Frączkiewicza były wystawiane w wielu miejscach, w Polsce i całej Europie. "Ludzie z żelaza" to 21 figur - postaci nagich, żelaznych mężczyzn, które według autora są tworami zdegenerowanymi przez cywilizację i przemysł.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss