Zatorland

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Fantastyczny świat dinozaurów, w którym można znaleźć  także figury pierwszych ludzi i dowiedzieć się o dziejach stworzenia świata stawia sobie za cel „edukację przez rozrywkę”. Spacerując pośród drzew można podziwiać ich kilkusetletnie okazy: dorodne buki, modrzewie, dęby oraz co najatrakcyjniejsze szczególnie dla dzieciaków – poruszające się olbrzymie dinozaury np. parazaurolof z wielkim grzebieniem na głowie, czy T. Rex. Figury zbudowane są z elastycznego tworzywa imitującego skórę,  która poruszając się oddaje wrażenie, jakby gady oddychały. Dla zainteresowanych przygotowano Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym umieszczone są poszczególne części szkieletów, jaja dinozaurów, zbiory skamieniałych ryb, ważek oraz ptaków. Najatrakcyjniejszym z „eksponatów” jest 9-metrowy Jangczuanozaur, popularnością cieszy się także paleontologiczne wykopalisko Tuodziengozaura. Ciekawi geologicznej budowy Ziemi mają okazję zobaczyć skały ją budujące dzięki specjalnej ekspozycji skał: osadowych i metamorficznych. Wszystkie wystawy zaopatrzone są w specjalne tablice informacyjne, przybliżające nam oglądane atrakcje od strony teoretycznej. Jest tam również multimedialna sala dydaktyczna, w której prowadzone są zajęcia dla większych grup na temat historii dinozaurów.
Park oferuje także wiele innych możliwości spędzenia czasu, do dyspozycji są m.in. tor z gokartami Formuła 1, quady, zjeżdżalnie, salon gier, park rozrywki dla maluchów oraz kilka punktów gastronomicznych i pamiątkowych.
Chcąc spędzić czas nieco inaczej niż zwykle z korzyścią edukacyjną dla dzieciaków należy wybrać się właśnie do Dinozatorlandu.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Kraków (50 km; ok. 0:50h)
Katowice (60 km; ok. 1h)
Częstochowa (115 km; ok. 2h)
Bielsko-Biała (45 km; ok. 0:50h)
Nowy Sącz (130 km; ok. 2h)

Miejscowość: Zator, ul. Parkowa 7
Strona: www.dinozatorland.pl
Tel: + 48 667 979 220
E-mail: info@dinozatorland.pl

Godziny otwarcia:
kwiecień:
pn – pt: 10:00 – 17:00
sb – nd: 10:00 – 18:00

maj – czerwiec:
pn – pt: 9:00 – 18:00
sb – nd: 10:00 – 19:00

lipiec – sierpień:
pn – pt: 10:00 – 19:00
sb – nd: 10:00 – 20:00

wrzesień – październik:
pn – pt: 9:00 – 17:00
sb – nd: 10:00 – 18:00

listopad:
pn - pt: 10:00-16:00
sb - nd: 10:00-17:00

Od 12 listopada parki są nieczynne.

Bilety:
Park Dinozatorland oraz Park Mitologii
pn - sb:
normalny: 19 zł
ulgowy: 15 zł
grupowy: 14zł

 

Park Owadów
ulgowy: 9zł
normalny: 9zł
grupowy: 9zł

Galeria
Powiązane atrakcje
Wydarzenia

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.zatorland.pl

Rezerwat „Zimny Dół”

Rezerwat „Zimny Dół” jest ciekawą atrakcją geologiczną, jak i przyrodniczą. Znajduje się tam jedyne w Małopolsce wywierzysko potoku w jaskini, z którego wypływa kryształowo czysta woda, która następnie potokiem wpada do Sanki.

szczegóły »
Skałki Twardowskiego i zalany kamieniołom

Skałki Twardowskiego to intensywnie wykorzystywany przez wspinaczy fragment wzgórza zrębowego Krzemionek Zakrzowskich , natomiast zbiornik Zakrzówek to położone na terenie Krakowa zalane wyrobisko kamieniołomu wapienia. Głębokość jeziora otoczonego przez ściany skalne sięga nawet 32 metrów, dzięki czemu jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla płetwonurków.

szczegóły »
Dinolandia

Park Rozrywki w Inwładzie powstał z myślą zarówno o najmłodszych, jak i dorosłych. Można tam obejrzeć ponad 50 figur dinozaurów, a także poszaleć w parku linowym, na ścianie wspinaczkowej, bądź spróbować swoich możliwości podczas gry w minigolfa oraz w petanque. 

szczegóły »
Opactwo Benedyktynów

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu zostało ufundowane w XI wieku przez Kazimierza Odnowiciela. Znajduje się na wysokim nadwiślańskim wapiennym brzegu - można tam dopłynąć kursującymi po Wiśle statkami. Głównym elementem sakralnym jest barokowy kościół św. Piotra i Pawła, w którego podziemiach ok. 40 lat temu odkryto  groby siedmiu opatów i złoty kielich podróżny. 

szczegóły »
Park Miniatur „Świat Marzeń”

Zachwyt i niedowierzanie to nieodłączne uczucia jakie towarzyszą odwiedzającym Park Miniatur w Inwałdzie. Fantastyczne miejsce, w którym zgromadzono niezwykły zbiór perełek architektury światowej w wersji zminiaturyzowanej. Największą uwagę przykuwają: Coloseum, Big Ben, wieża Eiffla, Krzywa Wieża w Pizie, Statua Wolności oraz wiele innych. Ponadto warto zajrzeć do mini Lunaparku oraz Zielonego Labiryntu.

szczegóły »
Rabkoland – Park rozrywki i edukacji Rabka-Zdrój

Rodzinny Park Rozrywki „Rabkoland” to prawdziwy raj dla dzieciaków i ich rodziców. Diabelski młyn o średnicy 28 m, pałac strachów, tory samochodów Buggy, gabinet śmiechu z krzywymi lustrami, batut to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na spragnionych wrażeń oraz niesamowitej zabawy. Niespotykaną, a zarazem niezwykle pożądaną okazją jest możliwość jazdy na muszlach klozetowych z prędkością 18 km/h !


szczegóły »
Ogród Zoologiczny

Długoletnia historia krakowskiego Zoo sięga 1929 roku. Wśród wielu cennych i rzadko spotykanych gatunków zwierząt na szczególną uwagę zasługują antylopy, pantery, hipopotamy, takiny i wiele innych. Powierzchnia ogrodu wynosi ok. 15 ha – można tam (oprócz możliwości podziwiania różnorodności fauny) odetchnąć i odpocząć na jednej z wielu ławek. Ponadto z myślą o najmłodszych gościach zaaranżowano tam MiniZoo, umożliwiając pogłaskanie oraz nakarmienie zwierzątek.

szczegóły »
Park św. Mikołaja w Krainie Bajek

Park św.Mikołaja w Zatorze oferuje atrakcje i rozrywki nie tylko dla dzieci !
U nas spotkacie: wesołe Elfy, renifery Rudolfa i Kometka, Dziadka Mroza z wnuczką Śnieżyką.
Dla wszystkich moc atrakcji: Domek św. Mikołaja, Kocioł Zapomnienia, Gwiezdna Wyrzutnia, kino 5D, Anielskie Dzwoneczki, żywa szopka bożonarodzeniowa, parada bohaterów bajek i wiele innych !!!

szczegóły »
2012-05-02 Darmowe Wejście Do Park Owadów!!!! Tylko Dziś!!!

 

Czy widzieliście większego od siebie konika polnego? 
Jeśli nie to zapraszamy do nowo otwartego Parku Owadów w Zatorze.
Tylko u nas będziecie mogli podziwiać 11...

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss