Zjeżdżalnia Grawitacyjna

Kategorie: Aktywnie / SPA, Z dziećmi

Na południowej polanie Gubałówki funkcjonuje zjeżdżalnia grawitacyjno-wózkowa, czynna od wiosny do jesieni. Różnica wysokości podczas jazdy wynosi około 52 m, dodając przy tym liczne zakręty i odczuwalną wbrew pozorom prędkość 20 km/h uzyskujemy istnie odjazdową zabawę ! Szczególnie atrakcyjna jest jazda w dwójkę w jednym wózku, potęgująca znacznie odczuwaną adrenalinę. Ta bezpieczna atrakcja posiada hamulce – ręczny i automatyczny – należy bowiem kontrolować i pilnować, by nie najechać na inny wózek, co może grozić wypadnięciem z toru (wbrew pozorom, to nic poważnego). Po zakończonej jeździe, wózeczek zostaje podpięty do specjalnie przystosowanego w tym celu wyciągu i wywieziony na górę.
Doskonała zabawa dla dzieciaków w czasie, gdy ich rodzice zechcą chwilę odpocząć na polanie Gubałówki. Na szczyt Gubałówki można wjechać koleją linowo-terenową.

 

 

Baner

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Kraków (105 km; ok. 1:40h)
Nowy Sącz (100 km; ok. 1:50h)

Miejscowość: Zakopane - Gubałówka
Strona: www.pkl.pl
Tel: +48 18 201 48 30

Godziny otwarcia:
IV: 10:00 – 17:00
V: 10:00 – 17:30
VI: 10:00 – 18:00
VII-VIII: 10:00 – 19:00
IX: 10:00 – 18:00
X: 10:00 – 16:00
(nieczynne w dni deszczowe)

Bilety:
jeden zjazd: 5 zł
Dzieci do 8 lat mogą korzystać ze zjeżdżalni tylko z osobą dorosłą.

 

Banner

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.e-zakopane.pl
www.pkl.pl
www.izakopane.eu
www.e-wyjazd.pl
www.sasawa.pl

Park Linowy "Gugu Park"

Park Linowy  GuGu to 300-metrowa trasa z rozmaitymi przeszkodami, wśród których możemy wyróżnić między innymi zjazdy na linie, kładki, mosty linowe, równoważnie i sieci pajęcze. Na najmłodszych czeka specjalnie zaaranżowany mini park!

szczegóły »
Stary Cmentarz na „Pęksowym Brzyzku”

Stary Cmentarz na „Pęksowym Brzyzku” nazywany jest „Cmentarzem Zasłużonych”, należy do najważniejszych polskich nekropolii. Spoczywają tam m.in. literaci, np. Kornel Makuszyński czy dr Tytus Chałubiński, ale także znani sportowcy i osoby zasłużone dla Zakopanego i Tatr. Jest to niezwykły cmentarz, bowiem atmosfera tam panująca o dziwo nie przypomina charakterystycznego dla tego typu miejsc klimatu. Jeśli w ogóle mozna o cmentarzu mówić, że jest piękny, to ten takim jest na pewno...

szczegóły »
Spływ Dunajcem

Przełom Dunajca to jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie. Płynący tratwą mogą podziwiać niezwykłe i unikatowe krajobrazy pienińskiego pasma górskiego, a w pewnym momencie także stronę słowacką. Dodatkowo całą drogę umilają flisacy opowiadaniem rozmaitych anegdot dotyczących gór.

szczegóły »
Przełom Białki

Rezerwat obejmuje krótki przełom rzeki Białki, pomiędzy skałami Kramnicą i Obłazową, należącymi do Pienin Spiskich. Niezwykły klimat tego miejsca potęguje otoczenie gór – od północy Gorców, od południa Tatr oraz bogactwo fauny i flory. Miłośnicy wspinaczki znajdą tam ściany, na których będą mogli realizować swoje hobby, próbując sił na skałach o różnych stopniach trudności.

szczegóły »
Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska jest przepiękną, największą i najdłuższą w polskich Tatrach doliną Zajmuje powierzchnię ok. 36 km2 i jest ważnym punktem wypraw w Tatry Zachodnie. W związku z tym, iż jako jedyna z tatrzańskich dolin, nie podlega w pełni pod obostrzenia nakładane przez TPN, daje większe możliwości dla odwiedzających, a mianowicie, można tu wjechać rowerem oraz wprowadzić naszego czworonożnego przyjaciela. Na Polanie Chochołowskiej znajduje się stylowe i pięknie wkomponowane w otoczenie, duże schronisko PTTK, które jest punktem docelowym większości jednodniowych wycieczek. Możemy tu odpocząć oraz posilić się. Chochołowska jest piękna o każdej porze roku, ale wrażenie jakie pozostawia na wiosnę z dywanem krokusów na Polanie Chochołowskiej długo pozostaje w pamięci...

szczegóły »
Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska o długości 9 km należy do najbardziej malowniczych i chętnie odwiedzanych przez turystów miejsc w Tatrach. Posiada wiele atrakcyjnych dolin bocznych, słynny wąwóz Kraków oraz liczne jaskinie, z najbardziej znaną Jaskinią Mroźną. Dnem doliny płynie Kościeliski Potok, który uracza nas wywierzyskami i swym wartkim nurtem z krystalicznie czystą wodą. Całość otoczona jest gęstymi lasami. 

szczegóły »
Dolina Strążyska

Dolina Strążyska usytuowana jest w Tatrach Zachodnich, pomiędzy Doliną ku Dziurze, a Doliną za Bramką. Co ciekawe, dolina prowadzi do podnóży samego Giewontu, a rozpoczyna się w granicach zabudowy Zakopanego. Możemy więc rozpocząć spacer do doliny z samych Krupówek. Ma powierzchnię ok. 4 km2, a po obu zboczach widać skaliste turnie:  Trzy Turnie oraz Skała Edwarda Jelinka.

szczegóły »
Morskie Oko

Morskie Oko to latem miejsce masowych odwiedzin przez turystów. A dzieje się tak ze względu na niepowtarzalne widoki, jakie ma do zaoferowania. Schronisko wraz z jeziorem, nad którym się znajduje, otoczone jest pionowymi ścianami skalnymi najwyższej w Polsce partii Tatr. Aby do niego dotrzeć należy pokonać drogę 8,5 km pieszo, bądź dorożkami konnymi. Po dotarciu do celu można odpocząć wśród limb i podziwiać piękne tatrzańskie widoki.

szczegóły »
Rabkoland – Park rozrywki i edukacji Rabka-Zdrój

Rodzinny Park Rozrywki „Rabkoland” to prawdziwy raj dla dzieciaków i ich rodziców. Diabelski młyn o średnicy 28 m, pałac strachów, tory samochodów Buggy, gabinet śmiechu z krzywymi lustrami, batut to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na spragnionych wrażeń oraz niesamowitej zabawy. Niespotykaną, a zarazem niezwykle pożądaną okazją jest możliwość jazdy na muszlach klozetowych z prędkością 18 km/h !


szczegóły »
Fitness – Zakopane

W klubie fitness nie tylko odpoczniesz, ale również zadbasz o swoją sylwetkę i kondycję fizyczną. Jest to coraz bardziej popularny aktywnego wypoczynku. W Zakopanem również znajdują się profesjonalne fitness kluby.

szczegóły »
Kręgielnie – Zakopane

Gra w kręgle idealnie nadaje się na imprezę integracyjną bądź prezent urodzinowy. Grać w nią mogą wszyscy – bez względu na wiek i płeć. Zagraj raz, a z pewnością spróbujesz ponownie !

szczegóły »
Ścianki wspinaczkowe – Zakopane

Chociaż w okolicach Zakopanego jest wiele miejsc do wspinaczki na świeżym powietrzu, to jednak nie warto rezygnować z wizyt na ściankach ! Tutaj możesz uprawiać wspinaczkę pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

szczegóły »
Squash – Zakopane

Jednym z najlepszych sposobów na zabicie nudy, a przy okazji aktywny wypoczynek jest gra w squasha. Dzięki niej można poprawić swoją kondycję i miłe spędzenie wolnego czasu.

szczegóły »
Odwrócony Domek

Odwrócony Domek to jedna z ciekawszych atrakcji znajdujących się w centrum Zakopanego. Będąc na Krupówkach warto odwiedzić to miejsce i na własnej skórze poczuć zaburzenia grawitacji !

szczegóły »
Aqua Park Zakopane

Aqua Park Zakopane do doskonałe miejsce na aktywne spędzenie czasu wraz z rodziną ! Czekają na Państwa baseny, zjeżdżalnie, sauny oraz wiele innych ciekawych atrakcji !

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss