„ ZOO Gdańsk – Oliwa” Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża

Kategorie: Natura, Ciekawie, Z dziećmi

Gdański Ogród Zoologiczny położony jest w uroczym otoczeniu rodzimej flory na obszarze 136 ha. Powołany do życia został w 1954 roku. Jest jednym z największych i najładniejszych ogrodów w Polsce. Posiada w swojej kolekcji blisko 1.200 okazów z ponad 200 gatunków zwierząt. Można w nim zobaczyć takie rzadkie okazy jak hipopotamy karłowate, wilki grzywiaste, antylopy bongo, oryksy arabskie, czy też okazałe kondory wielkie.
W Zoo na gości czekają też inne atrakcje, np. najpiękniejsze zakątki ogrodu możemy podziwiać podróżując wybraną trasą kolejki retro lub siedząc w siodle, ogród bowiem proponuje przejażdżki konne. Na aktywnych czeka park linowy „Małpi Jar”, propozycja trzech różnych tras: Trasa Makak - młodzieżowa od 120 cm wzrostu, Trasa Gorilla - ekstremalna od 150 cm wzrostu oraz Trasa Bielika – trasa zjazdowa. Dla najmłodszych gości Trasa Małe Safari bez ograniczeń wieku i wzrostu. Kolejną atrakcją zwłaszcza dla najmłodszych jest Małe Zoo, gdzie trafiają głównie osobniki osierocone lub odrzucone przez matki, wobec czego  zostały wychowane przez pracowników ogrodu i wybierają towarzystwo ludzi. Jedyne miejsce gdzie można samemu karmić, głaskać, a nawet przytulać zwierzątka. Na terenie ogrodu oprócz pawilonów z pamiątkami znajdują się punkty gastronomiczne oraz letnia restauracja „Łabędź”. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszy się także możliwość zwiedzenia Zoo w kolejce retro, gdyż jest dużo mniej męczące. Kolejka ta kursuje na trasach o różnej długości.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Elbląg (61 km; ok. 0:55h)
Władysławowo (66 km; ok. 1:10h)

Miejscowość: 80-328 Gdańsk-Oliwa, ul. Karwieńska 3
Strona: www.zoo.gd.pl
Tel: + 48 58 552 00 42
E-mail: zoo@zoo.gd.pl

Godziny otwarcia:
Czynne cały rok, wejście do zoo na godzinę przed zamknięciem.
V - IX:
pn – nd: 9:00-19:00
IV - X:
pn – nd: 9:00-17:00
XI – III
pn – nd: 9:00-15:00

Bilety:
normalny: 12 zł.
ulgowy: 6 zł.

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wrotapomorza.pl

NAJwiększa rafa koralowa w Polsce - Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego, to nowoczesny ogród zoologiczny, w którym podziwiać można ponad 1600 zwierząt wodnych należących do ok. 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej. Do największych atrakcji Akwarium należy największa w Polsce rafa koralowa, oraz takie okazy jak ośmiornica olbrzymia, żarłacze czarnopłetwe, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata- krokodyl krótkopyski oraz najcięższe węże świata- anakondy zielone. Ważnym elementem aktywności Akwarium Gdyńskiego jest również działalność edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy z zakresu biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska.

szczegóły »
Fokarium

Wyjątkowa atrakcja na Helu. Jedyne w Polsce fokarium, w którym przez okrągły rok można podziwiać foki szare. Obecnie to niestety rzadkie ssaki  naszych wód, od dziesięciu lat są objęte programem zwiększenia ich liczebności i przywrócenia dawnego stanu rzeczy, kiedy to w zatoce żyło w naturalnych warunkach ok. tysiąca sztuk.

szczegóły »
„Kaszubskie Oko” kompleks turystyczno-rekreacyjny

Na wzniesieniu 113 m.n.p.m. wybudowano kompleks turystyczno-rekreacyjny „Kaszubskie Oko”. Jego centralny element to nowoczesna wieża o wysokości 44 metrów im. Jana Pawła II, której zwieńczeniem jest okrągła platforma widokowa. Na terenie kompleksu znajdują się niezwykłe atrakcje dla najmłodszych: plac zabaw, tor samochodowy, mini golf, a wszystko w niezwykłej scenerii zielonej kaszubskiej okolicy.

szczegóły »
Kolibki Adventure Park

Kolibki Adventure Park - raj dla aktywnych. Tory dla quadów i samochodów terenowych, ścianki wspinaczkowe, park linowy, pola do paintballa i strzelnice, oraz mini park dla najmłodszych, a wszystko to  na 11 ha powierzchni z pięknym widokiem na Zatokę.

szczegóły »
Małe Zoo

Małe zoo w ośrodku Miłosna powstało z myślą o najmłodszych, pozwala na bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Otwarte jest codziennie, a jego podopieczni czekają na ciepłe serca wszystkich miłośników zwierząt. 

szczegóły »
Mini Zoo „Canpol”

Zoo w Człuchowie zamieszkuje około 150 zwierząt z ponad 50 gatunków. Otwarte jest ono codziennie, przez 24 godziny. Zoo oferuje jeszcze inne atrakcje dla maluchów: staw z rybami, plac zabaw w lesie, przejażdżki kucykami i piękne akwarium morskie.

szczegóły »
Skansen Archeologiczny „Grodzisko”

Skansen archeologiczny „Grodzisko” to magiczne miejsce, które przenosi zwiedzających w czasy wczesnego średniowiecza. Położone zaledwie 400 metrów od brzegu Zatoki, jest jednym z najcenniejszych zabytków Sopotu.

szczegóły »
Wesołe Miasteczko - Lunapark

We Władysławowie znajduje się stałe wesołe miasteczko z najwyższym na Wybrzeżu diabelskim kołem. Doskonała zabawa dla dzieci i rodziców: karuzele, górska kolejka, kino 3D oraz wiele innych atrakcji podnoszących poziom adrenaliny.

szczegóły »
Westerplatte

Półwysep Westerplatte przyciąga turystów swoją historią o heroizmie  uczestników wydarzeń z Września 1939 roku. Jest to niewątpliwie Miejsce Pamięci Narodowej. Na półwyspie Westerplatte w Gdańsku góruje 25-metrowy Pomnik Obrońców Wybrzeża, który zbudowany został w hołdzie polskim żołnierzom bohatersko walczącym w pierwszych dniach września 1939 roku.

szczegóły »
Żuławska Kolej Dojazdowa

Spędzasz wakacje nad morzem i nudzi ci się już leżenie na plaży ? Jest na to sposób. Odwiedź Żuławską Kolej Dojazdową ! Jest to jedna z najstarszych, a zarazem najpiękniejszych kolei wąskotorowych w Polsce.

szczegóły »
Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum powstało w 1953 roku z inicjatywy Dowództwa Marynarki Wojennej. Sprowadzenie z Warszawy wystawy pt: "Marynarka wojenna w służbie Ojczyzny, w służbie pokoju" oraz wzbogacenie jej w gdyńskie zasoby zapoczątkowało działalność Muzeum Marynarki Wojennej.

szczegóły »
Muzeum Akordeonów

W Kościerzynie powstało pierwsze na Pomorzu Muzuem Akordeon. Unikatowy zbiór akordeonów, harmonii i bandoneonów przekazał kaszubskim muzealnikom kolekcjoner z Gdańska. Władze Kościerzyny zdecydowały, że Muzeum Akordeonu będzie integralną częścią Muzeum Ziemi Kościerskiej.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss