ZOO Safari - Czechy

Kategorie: Za granicą, Ciekawie, Z dziećmi

ZOO w Dvur Kralove, nie jest typowym ZOO, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Nasi czescy sąsiedzi, stworzyli w Dvur Kralove namiastkę afrykańskiego Safari i zwierzynę możemy zwiedzać poruszając się po ogrodzie safaribusem (siadając w środku lub na dachu safaribusa) bądź kolejką. To w dużym stopniu zwiększa atrakcyjność tego miejsca i gwarantuje, że dzieciaki w niezapomniany sposób przeżyją kontakt z fauną afrykańską.
A do zobaczenia mamy lwy, tygrysy, słonie, zebry, hipopotami, żyrafy okapi, antylopy, mnóstwo gatunków ptactwa afrykańskiego i wiele, wiele innych gatunków zwierzyny afrykańskiej.
Najcenniejsze gatunki zwierząt, żyjące w tym ZOO to: Hiena, gepard, orangutan, krokodyl kubański, gawial sudański, kakadu molucka, hipopotam liberyjski, nosorożec czarny, indyjski, nosorożec biały północny, słoń afrykański, antylopa afrykańska, lampart śnieżny, lampart perski, goryl. Unikatem jest nosorożec biały, północny. Na świecie żyją prawdopodobnie jedynie 24 osobniki, z których 9 znajduje się w tym ZOO.
Zwierzęta mają tu absolutne pierwszeństwo - jeśli zebra wejdzie na drogę, to stoimy i czekamy, aż jej się zechce zejść... Aparat fotograficzny jest tu absolutną koniecznością. Zdjęcia zwierząt z odległości 2-3 metrów są naprawdę możliwe !
Zoo oferuje możliwość skorzystania z usług przewodnika, który ułatwi nam odkrywanie ciekawostek ze świata dzikich zwierząt również w języku polskim.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Wrocław (150 km; ok. 2:30h)
Wałbrzych (70 km; ok. 1:30h)
Kłodzko (75 km; ok. 1:30h)
Jelenia Góra (77 km; ok. 1:30h)

Miejscowość: Dvur Kralove, Czechy
Strona: www.zoodvurkralove.cz
Tel.:  +420 499 311 236
E-mail: servis.zoo@zoodvurkralove.cz

Godziny otwarcia:
Czynne cały rok
Maj - Wrzesień 9:00- 18:00
Październik - Kwiecień 9:00 - 17:00

Wieczorne saferi:
Lipiec, sierpień: 19:30, 20:30, 21:20
Czerwiec, wrzesień: piątek, sobota 19:30, 20:30, 21:30    

Bilety:
dorośli: 170 CZK
ulgowe (dzieci i młodzież 6-15 lat, studenci do 26 roku życia, seniorzy powyżej 65 roku życia, osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie): 100 CZK
dzieci (2-6 lat): 50 CZK
dzieci do 2 lat: wstęp wolny
rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci): 490 CZK
grupowy (powyżej 15 osób): 10% zniżki
pies: 65 CZK (można wejść z psami, jednak muszą być cały czas na uwięzi. W parku umiejscowione są miski z wodą dla psów)

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.zoodvurkralove.cz

Park dinozaurów Witnica

Czy Ciebie i Twoje dziecko interesują początki Ziemi i tajemnica wyginięcia dinozaurów? Nie może Was zabraknąć w Parku Dinozaurów w Witnicy! To wspaniałe miejsce oferuje 40 eksponatów naturalnej wielkości dinozaurów.

szczegóły »
ZOO Safari Świerkocin

Wyjątkowe, jedyne takie miejsce w Polsce! Nie trzeba jechać do Afryki, żeby poczuć się jak na sawannie. Świerkocińskie Zoo daje tę możliwość już dziś! Zwierzęta nie są umieszczone w klatkach, lecz poruszają się wolno, a my możemy je podziwiać jadąc tuż obok nich samochodem.

szczegóły »
Skalne Miasto - Czechy

Skalne Miasto to niesamowite formacje skalne, położone zaraz przy granicy z Polską, co tym bardziej zachęca do odwiedzenia tego rejonu. Zadziwiają swoją wielkością i przybranymi formami, jednocześnie zwiedzanie ich nie sprawia większych trudności fizycznych, więc jest to doskonałe miejsce na wyjazd rodzinny.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss