ZOO Safari Świerkocin

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Safari Zoo jest podzielone na obszary – Strefa Ameryki, Afryki, Mongolii, Azji. W każdej ze stref podziwiać można odpowiadające jej rodzaje zwierząt. Przykładowo w strefie Afryki znajdziemy zebry, antylopy Ela, Koby nilowe i strusie afrykańskie. W strefie Ameryki Południowej spotkamy bawoły, lamy oraz osły. W strefie Mongolii jaki, kułany i wielbłądy dwugarbne, natomiast w strefie Indii Antylopy Garna i bydło stepowe. Są też wybiegi dla ssaków niebezpiecznych dla człowieka tj. lwów. Dla dzieci nie lada atrakcją jest mini zoo, gdzie znajdują się owieczki, kózki, króliczki, słodkie surykatki oraz żółwie stepowe. Dzieci mogą nie tylko dotknąć i zrobić sobie zdjęcie ze zwierzątkami, ale również je nakarmić! Pokarm do kupienia znajduje się tuż obok w kiosku. Odwiedzający mogą również podziwiać liczne kolorowe papużki, małpki, a nawet psy dingo. Dla umilenia czasu stworzone zostały liczne karuzele przypominające wesołe miasteczko. Po zwiedzaniu warto udać się na przekąskę do przygotowanych specjalnie dwóch punktów gastronomicznych. Dodatkowo dostępne są również liczne sklepiki z pamiątkami.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Gorzów Wielkopolski (20 km; ok. 0:25h)

Miejscowość:  Świerkocin, Witnica
Strona: www.zoosafari.pl
Tel: + 48 95 751 19 29
E-mail: biuro@zoo-safari.com.pl

Godziny otwarcia
:
IV:
pn-nd: 10:00 -18:00
V-VIII:
pn-nd: 10:00-19:00
IX:
pn-nd: 10:00-18:00
X:
każdy weekend: 10:00-17:00

Bilety:
normalny:35 zł
dzieci do 4 lat gratis.
grupowy: 30 zł  (15 os. grupy)

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.zoo-safari.com.pl

NAJbardziej krzywy las – pomnik przyrody Krzywy Las

„Krzywy Las”, zwany też „Bajkowym Lasem”, to niesamowita przyrodnicza osobliwość, która zadziwia wszystkich.  Sosnowy bór liczący około 400 zdeformowanych sosen rozciąga się na obszarze 1.670 m2.  Pogięte drzewa mają nie więcej niż 75-80 lat, a w jaki sposób  bór powstał nadal nie ma pewności. Obok tych dziwadeł rosną proste sosny.

szczegóły »
Park dinozaurów Witnica

Czy Ciebie i Twoje dziecko interesują początki Ziemi i tajemnica wyginięcia dinozaurów? Nie może Was zabraknąć w Parku Dinozaurów w Witnicy! To wspaniałe miejsce oferuje 40 eksponatów naturalnej wielkości dinozaurów.

szczegóły »
Park Narodowy „Ujście Warty”

Park Narodowy „Ujście Warty” to wspaniałe miejsce do pieszych i rowerowych wycieczek. Istnieje również możliwość połowu ryb. Obszary parku to głównie rozlewiska, łąki i tereny podmokłe, gdzie możemy spotkać aż 245 gatunków ptaków wodnych i błotnych. Aż 26 z nich to gatunki na wymarciu! 

szczegóły »
NAJwiększy Platan, Chojna

W miejscowości Chojna nad rzeką Rurzycą rośnie największy platan klonolistny w Polsce. „Olbrzym” (znany jest pod tą nazwą) jest wysoki na ponad 30 m. a obwód pnia wynosi 9 m. Pomnik przyrody warty zwrócenia uwagi nie tylko miłośników natury.

szczegóły »
Park Krasnala

Twoje dziecko pokocha to miejsce! Fantastyczne bajkowe stwory, wiklinowe labirynty, zjeżdżalnie i huśtawki.  Nad miejscem czuwa „Soluś” największy krasnal świata!

szczegóły »
Bawialnie dla dzieci – Zielona Góra

Raj dla twojego dziecka! Bezpieczne i wspaniałe miejsca, w których pociecha w każdym wieku znajdzie dla siebie zajęcie. Baseny z piłkami, zjeżdżalnie, bujaki, huśtawki, małpi gaj, tubowe rury do zjeżdżania… to ciągle nie wszystko co znajduje się w ofercie tych sal zabaw. Wspaniałą i bezpieczną atmosfere zapewni twoim dzieciom miła i fachowa obsługa.

szczegóły »
Skalne Miasto - Czechy

Skalne Miasto to niesamowite formacje skalne, położone zaraz przy granicy z Polską, co tym bardziej zachęca do odwiedzenia tego rejonu. Zadziwiają swoją wielkością i przybranymi formami, jednocześnie zwiedzanie ich nie sprawia większych trudności fizycznych, więc jest to doskonałe miejsce na wyjazd rodzinny.

szczegóły »
ZOO Safari - Czechy

Safari niespełna 40 km od Polski ? A jednak możliwe. W Czeskej miejscowości Dvur Kralove powstało ZOO z afrykańskimi zwierzętami, możliwością przejażdżki po parku safaribusem, bądź kolejką. Jest to jedyny w Europie Środkowej ośrodek prowadzący hodowlę żyraf okapi.

0 (468×77)

szczegóły »
Dolina Tyśmienicy

Zapalonych ornitologów zapraszamy do Doliny Tyśmienicy, prawdziwego ptasiego królestwa. Na tym przepięknym terenie spotkamy m.in. kuliki, rycyki, bekasy, kaczki, rybitwy i chruściele.

szczegóły »
Kręgielnie - Gorzów Wielkopolski

Wspaniały sport dla całej Twojej rodziny oraz doskonały pomysł na spędzenie popołudnia ze znajomymi. Gorzowskie kręgielnie oferują dobrej jakości sprzęt i obuwie oraz pomoc doświadczonej obsługi.

szczegóły »
Uroczysko Lubniewsko

Chwile wytchnienia daje przepiękne Uroczysko Lubniewsko. Piękne krajobrazy nad jeziorem Lubniewskim, urokliwa przyroda o każdej porze roku oraz ciepły i łagodny klimat zespołu przyrodniczo – krajobrazowego pozwalają w pełni rozkoszować się jednym z tych niezwykłych miejsc, jakie oferuje nam nasz kraj. Dzięki rowerowym i pieszym ścieżkom zwiedzanie jest przyjemnie łatwe dla całej rodziny !

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss