Zoo Safari Zwierzyniec

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Dostojne jelenie Dybowskiego, pełne wdzięku daniele, ciekawskie muflony, dostojne kozice śruborogie, alpejskie, górskie, żartobliwe lamy, wiecznie zaspane osły, owce, alpaki… to tylko niektóre z przedstawicieli żyjących tam osobliwych zwierząt. Po obszarze Zwierzyńca można poruszać się wytyczoną 6-kilometrową drogą (istnieje możliwość zwiedzania zoo z perspektywy jeepa, bryczki konnej lub busa). „Perełkami” Safari, potęgującymi ciekawość zwiedzających są egzotyczny wielbłąd Ali oraz bardzo charakterystyczne - długowłose bydło szkockie.
Z myślą o najmłodszych na terenie całego kompleksu powstały place zabaw, muszla koncertowa, boisko, niewielkie kąpielisko oraz kilka punktów gastronomicznych.
W niedalekiej odległości od Zoo Safari znajdują się obiekty warte zobaczenia. Jest to przede wszystkim stary młyn i przystań kajakowa. Chętni mogą skorzystać ze spływu tratwą..

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Kielce (70 km; ok. 1:10h)
Radom (65 km; ok. 1h)
Rzeszów (130 km; ok. 2h)

Miejscowość: Bałtów 8a (w Bałtowskim Parku Jurajskim)
Strona: www.juraparkbaltow.pl
Tel: + 48 41 264 14 20
E-mail: biuro@parkjurajski.pl

Godziny otwarcia
:
I – II:
pn – pt: 9:00 – 16:00
sb – nd: 10:00 – 16:00
III:
pn – pt: 10:00 – 16:00
sb – nd: 10:00 – 16:00
IV:
pn – pt: 9:00 – 17:00
sb – nd: 10:00 – 18:00
V – VI:
pn – pt: 9:00 – 17:00
sb – nd: 10:00 – 19:00
VII – VII:
pn – pt: 10:00 – 19:00
sb – nd: 9:00 – 21:00
IX – X:
sb – nd: 10:00 – 18:00
XI:
pn – pt: 9:00 – 16:00
sb – nd: 10:00 – 16:00

Bilety:
normalny: 10 zł
ulgowy: 8 zł
grupowy: 6 zł

Galeria
Filmy
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.zoosafari.com.pl


Zwierzyniec Ba...
Egzotarium „Dolina Gadów”

Jedyna w tym regionie ekspozycja gadów, poświęcona tylko i wyłącznie tej linii. Można tam zobaczyć wiele egzotycznych gatunków, dla których naturalnym środowiskiem życia jest Afryka, Ameryka a nawet Australia. Wśród najciekawszych okazów warto wymienić: kajmana okularowego, kameleona jemeńskiego, pytony i agamy. Pragniesz wyjątkowych emocji – koniecznie odwiedź to miejsce.

szczegóły »
Muzeum Zabawek i Zabawy

Muzeum Zabawek i Zabawy to prawdziwy raj dla dzieciaków. Obecnie znajdują się tam bogate kolekcje różnorodnych zabawek, m.in. lalek, modeli samochodów, samolotów oraz marionetek. Najmłodsi mogą także dotknąć interaktywnych zabawek, co sprawia im jeszcze większą frajdę. Całość zaaranżowana jest w zabytkowym XIX-wiecznym budynku.

szczegóły »
Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka

Europejskie Centrum Bajek pozwala przenieść się w do krainy baśni, do zupełnie innego nierzeczywistego świata. Wszystko dzięki kompleksowi kilku budynków, w których na najmłodszych czekają: sala teatralna, kino we wnętrzu olbrzymiego pnia drzewa, sala warsztatowa, biblioteka oraz multimedialna i interaktywna wystawa "Bajkowy świat". Dzieciaki mogą tutaj spotkać swoich ulubionych bohaterów, a także magicznym wagonem udać się w podróż po baśniowych krainach

szczegóły »
Park Dinozaurów JuraPark

Bogata kolekcja rekonstrukcji dinozaurów, które zamieszkiwały naszą planetę miliony lat temu zgromadzona w jednym wyjątkowym miejscu. Można tam zobaczyć figury zauropodów, sejsmozaura, tyranozaura, czy stado rogatych triceratopsów. Na terenie JuraParku znajduje się także Muzeum Jurajskie, w którym wyeksponowane są rozmaite skamieniałości z różnych regionów świata, których wiek określany jest w milionach lat.

szczegóły »
Centrum Porcelany Artystycznej w Ćmielowie – Fabryka Porcelany i Żywe Muzeum

Zainteresowani obejrzeniem na żywo jak powstaje porcelana mają ku temu okazję w jedynym w Polsce Muzeum Porcelany w Ćmielowie. Goście mogą zapoznać się z tajnikami procesu produkcyjnego oraz tradycjami związanymi z tymi szlachetnymi wyrobami. Na miejscu można skorzystać z możliwości udziału w warsztatach cCeramicznych, obejrzeć niemal 300 uroczych eksponatów oraz napić się kawy w klimatycznej kawiarni „Leżąca Kotka”.

szczegóły »
Mini zoo i Hodowla Bizonów

Jedyna w Polsce hodowla bizonów amerykańskich ściąga każdego roku wielu turystów. Stado bizonów ciągle się rozrasta - każdego roku wiosną można zobaczyć na łące za kurozwęckim pałacem nowe malutkie bizonięta. Szczególnym urozmaiceniem tego miejsca jest możliwość oglądania zwierząt podczas pieszego spaceru, z bryczki albo z wnętrza wozu "safari bizon", który wjeżdża pomiędzy bizony. Co więcej, można tam zobaczyć blisko 60 innych zwierząt, między innymi lamy, osły, świnki, a także wielbłądy oraz co najbardziej atrakcyjne dla maluchów – strusie!

szczegóły »
Park Linowy Kielce

Kielecki park linowy powstał z myślą zarówno o dorosłych, jak i najmłodszych. Przygotowano tam trasy o różnym stopniu trudności, w zależności od wzrostu i umiejętności – na dzieciaków czeka łagodna droga na wysokości 2,5 m, starsi mogą spróbować swoich sił „szalejąc” 8,5 m nad ziemią. Wszystko odbywa się bezpiecznie, w specjalnej uprzęży i pod okiem fachowców. Adrenalina gwarantowana!

szczegóły »
Park linowy "Gutwin"

Parki linowy "Gutwin" to doskonałe miejsce dla całej rodziny ! Znajdują się tam dwie trasy z przeszkodami dostosowanymi dla tych bardziej zaawansowanych i początkujących. Most birmański, trawers, kolejka tyrolska to tylko część z nich. Także najmłodsi mogą spróbować tam swoich sił.

szczegóły »
Podziemna trasa turystyczna

Opatowskie lochy, podziemne trasy turystyczne powstały około 1984 roku. Ich długość wynosi obecnie około 402 m, jednak dla turystów dostępna jest tylko trasa 335 m, w której skład wchodzi łącznie 46 komór i korytarzy biegnących pod rynkiem na trzech poziomach.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss