ZOO w Poznaniu

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Drugi największy ogród zoologiczny w Polsce. Liczy ponad 117ha, a po jego terenie można poruszać się na piechotę lub specjalną kolejką nazywaną „Zwierzynką”. Niewątpliwie największą atrakcją nowego ZOO jest trzypiętrowy budynek słoniarni, będący jednym z najnowocześniejszych budynków tego typu w Polsce. Obecnie zamieszkany przez dwa samce, docelowo ma pomieścić 8-9 słoni. Nie sposób wymienić wszystkich zwierząt, które się w ZOO znajdują. Od dużych ssaków jak nosorożce z Afryki czy bizony z Ameryki po drobne szynszyle czy chomiki. Na pewno interesujący jest pawilon zwierząt nocnych (wampiry, koty pustynne) czy letnia ekspozycja motyli. Kto się nie brzydzi „robactwa” może zajrzeć do insektarium, gdzie z odległości kilku centymetrów będzie mógł oglądać karaczany brazylijskie, modliszki czy patyczaki.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Piła (103 km; ok.1:40h)
Konin (105 km; ok.1:30h)

Miejscowość: 61-048 Poznań, ul. Krańcowa 81
Strona: www.zoo.poznan.pl
Tel: + 48 61 877 35 17
E-mail: ddstzoo@poczta.internetdsl.pl

Godziny otwarcia:
listopad-luty
pn - nd: 9:00-16:00 (kasa 9:00-15:00; słoniarnia 10:00-14:00)
marzec i październik
pn - nd: 9:00-17:00 (kasa 9:00-16:00; słoniarnia 10:00-16:00)
kwiecień-wrzesień:
pn - nd: 9:00 - 19:00 (kasa 9:00-18:00; słoniarnia 10:00-18:00)

Bilety:
pn-pt
normalny: 14zł
ulgowy: 8zł
rodzinny: 35zł
sb-nd
normalny:20zł
ulgowy: 10zł
rodzinny: 50zł

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.pl.wikipedia.org
www.wikimapia.org

Makiety dawnego Poznania

Chcesz zwiedzić w niekonwencjonalny sposób dawny Poznań ? Zapraszamy do klasztoru o.o. Franciszkanów. To tutaj w podziemiach kościoła kilka razy dziennie odbywają się prawdziwe spektakle przy użyciu światła, dźwięku i efektów specjalnych. Jest to swoista podróż w czasie, cofająca nas do początków polskiej państwowości.

szczegóły »
Muzeum Motoryzacji

Muzeum motoryzacji to wystawa, której nie można przegapić i adresowana jest nie tylko do fanów motoryzacji. Około 30 lśniących ponad 25-letnich pojazdów z krajów „Demokracji Ludowej” łącznie z nieśmiertelnym „maluchem” !

szczegóły »
Ogród Botaniczny w Poznaniu

Jeden z najciekawszych i największych ogrodów botanicznych w Polsce ! Obejrzyj z bliska rośliny żyjące na zboczach Alp, na amerykańskich pustyniach czy polskich bagnach. Jedną z większych atrakcji ogrodu jest alpinarium, które mieści siedem zbiorników wodnych połączonych strumieniami. Ciekawe są również ścieżki dydaktyczne. Ogród zajmuje powierzchnię 22ha, a wszystko to możemy zobaczyć za darmo.

szczegóły »
Palmiarnia

Chcesz odbyć daleką podróż nie ruszając się z miejsca ? Zapraszamy do pięknej i nowoczesnej poznańskiej Palmiarni. Miejsca określanego jako „klimatyczne”, pomagające w walce z melancholijnym nastrojem, a zimą z brakiem słońca. Kilkaset gatunków roślin, a w zlokalizowanym na terenie palmiarni akwarium ponad 200 gatunków ryb, pozwoli Ci na chwilę oderwać się od codzienności i poczuć jak na dalekiej wyprawie.

szczegóły »
Poznańskie Koziołki

Najbardziej charakterystyczny poznański motyw ! Nie wolno będąc w Poznaniu nie odwiedzić Koziołków - jednego z największych symboli tego miasta ! Skonstruowane przez włoskiego architekta koziołki liczą już ponad cztery i pół wieku.

szczegóły »
Stare ZOO

Do odwiedzenia ZOO nie trzeba chyba nikogo namawiać… Ospałe lemury, wrzaskliwe małpy, czy największe jaszczurki świata - warany. To wszystko na wyciągnięcie ręki, w centrum Poznania i całkiem darmo !

szczegóły »
Bawialnie - Poznań

Jedno miejsce, a tyle możliwości zabaw ! Bawialnie to wymarzone i idealne miejsce dla najmłodszych, które czują się jak ryby w wodzie, korzystając z dobrodziejstw takich miejsc.

szczegóły »
MiniPark Linowy Zoolandia Poznań

Mini park znajduje się na terenie NOWEGO ZOO w Poznaniu. Dzięki doskonałej lokalizacji można sobie zaplanować całodzienną, rodzinną wycieczkę - najpierw do Zoo, a potem do Zoolandii !

szczegóły »
Niku Bowling - Kręgielnia

Niku Bowling - 18 torowa kręgielnia z restauracją serwująca pełny zakres usług o przystępnych cenach, a także miejsce na imprezy urodzinowe dla dzieci i imprezy taneczne dla rodziców.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss