Żywe Muzeum Piernika

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

W muzeum prowadzona jest ciekawa interaktywna forma poznawania historii Torunia i piernikarstwa. Każdy gość może nabyć historyczne uprawnienia piernikarskie zdobyte podczas wyrobu pierników. W odtworzonej piernikarni z XVI wieku odwiedzający biorą aktywny udział w pokazie wypieku piernika zgodnie z tradycyjną recepturą i przy pomocy narzędzi, jakich używano pięć wieków temu. Pokaz prowadzi mistrz piernikarskiego rzemiosła wraz z czeladnikami i Wiedźmą Korzenną. Cudowny zapach pierników oraz magiczna atmosfera panująca w muzeum przyniesie radość i dobrą zabawę zwiedzającym w każdym wieku.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Bydgoszcz (46 km; ok. 0: 50h)
Płock (103 km; ok. 1:45h)
Konin (111 km; ok. 1:50h)

Miejscowość: 87-100 Toruń, ul. Rabiańska 9
Strona: www.muzeumpiernika.pl
Tel.: +48 56 663 66 17
E-mail:  muzeumpiernika@muzeumpiernika.pl

Godziny otwarcia:
pn – nd: 10:00 – 18:00

Bilety:
normalny: 9,5 zł
ulgowy : 7,5 zł.
dzieci i młodzież niepełnosprawna: bezpłatnie

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.muzeumpiernika.pl

Planetarium im. Władysława Dziewulskiego w Toruniu

W mieście urodzin samego Mikołaja Kopernika nie może zabraknąć miejsca, z którego można podziwiać niebo. Planetarium W Toruniu jest jednym z nowocześniejszych w tej części Europy. Sala na blisko 200 osób pozwala każdemu unieść się do gwiazd, jest furtką do poznania tajemnicy wszechświata.

szczegóły »
Muzeum Dom Mikołaja Kopernika

Dom Mikołaja Kopernika, najbardziej popularnego obywatela Torunia, mieści się przy ulicy nazwanej jego imieniem -  Kopernika nr 15 i 17. Jest to zespół dwóch późnogotyckich kamienic z przełomu XIV/XV wieku, prawdopodobnie jest to miejsce narodzin wielkiego astronoma. Obecnie w kamienicach mieści się muzeum, gdzie prezentowane są wystawy związane z życiem i pracą Kopernika oraz przybliżające historię miasta.

szczegóły »
Krzywa Wieża

Nie trzeba pokonywać tysiąca kilometrów z Polski do Pizy, aby na własne oczy obejrzeć krzywą wieżę. Wśród wielu atrakcji Torunia jest też "Krzywa Wieża". Nazwa jak najbardziej uzasadniona ponieważ istotnie wieża jest krzywa. Odchylenie od pionu wg ostatnich pomiarów przekroczyło 146 cm.  Średniowieczna  gotycka budowla wybudowana w drugiej połowie XIII wieku, jak się okazało na niestabilnym podłożu, już od samego początku pochylała się pod wpływem swojego ciężaru na północną stronę.

szczegóły »
Piernikowe Miasteczko

W Toruniu, mieście znanym z pierników w 2004 roku powstała piernikowa kraina zabaw dla dzieci. „Piernikowe Miasteczko”, bo taką nosi nazwę, oferuje swoim gościom wielką piernikową piaskownicę, zjeżdżalnie w kształcie piernikowego zamku oraz karuzelę przypominającą chatkę z piernika. Patronem tego magicznego miejsca został Tytus de’Zoo, kultowa postać z komiksów Papcia Chmiela pt. „Tytus Romek i Atomek”.

szczegóły »
Zamek Krzyżacki

Zamek w Toruniu był jednym z najstarszych zamków Zakonu Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, a obecnie jego fragmenty są ogólnie dostępne dla zwiedzających i znajdują się pod opieką „Centrum Kultury Zamek Krzyżacki” w Toruniu. Na jego terenach Centrum organizuje różnorodne imprezy kulturalno-rozrywkowe, pokazowe lekcje historii, inscenizacje zamkowe itp. Ruiny zamku zostały wpisane wraz ze Starym Miastem na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

szczegóły »
Ogród Zoobotaniczny

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu to blisko 4 hektary zieleni, na których rośnie ponad 90 gatunków drzew i krzewów oraz żyje ponad 50 gatunków zwierząt. Ulubione miejsce odpoczynku mieszkańców Torunia, jest jednocześnie miejscem edukacji w zakresie przyrody i ekologii. Niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza najmłodszym dostarczają przejażdżki na  grzbietach koników czy małe zoo pozwalające na bezpośredni kontakt ze zwierzątkami.

szczegóły »
Bawialnie dla dzieci - Toruń

Bawialnie w Toruniu proponują dla swoich podopiecznych nie tylko świetną zabawę, ale co najważniejsze bezpieczną opiekę. Pobyt w bawialni to też potrzebny kontakt z rówieśnikami. Wspólne zabawy, rozwój ruchowy i nauka wynikająca z towarzyskich kontaktów mają bardzo korzystny wpływ na nasze dzieciaki. Przez cały rok, bez względu na pogodę, czeka tam na najmłodszych fantastyczna zabawa.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss