Europejski Tydzień Rekina 2011 w Akwarium Gdyńskim MIR-PIB

Data wydarzenia: 2011-10-15 - 2011-10-23
Miejscowość: Gdynia

Europejski Tydzień Rekina 2011

w Akwarium Gdyńskim MIR-PIB

15-23.10.2011

 

Zbliża się kolejny Europejski Tydzień Rekina. Jest to wydarzenie organizowane przez Shark Alliance – europejską sieć organizacji pozarządowych wspierających walkę o właściwą opiekę prawną dla europejskich rekinów. Do akcji przyłączają się również europejskie muzea oraz ogrody zoologiczne, w tym Akwarium Gdyńskie MIR-PIB. W tych dniach wiele punktów na ekspozycji będzie poświęconych właśnie rekinom.

Dowiedz się jaka jest rola rekinów w przyrodzie, co oznacza finning, kto tak naprawdę jest najgroźniejszym drapieżnikiem na świecie, dlaczego gatunki rekinów są zagrożone i jak możemy im pomóc.

Jak co roku, w ramach wydarzenia zbierane będą podpisy pod petycją skierowaną do Komisji Rybołówstwa Unii Europejskiej. Petycja ma na celu wykazanie poparcia społecznego dla propozycji zmian w regulacjach prawnych dotyczących poławiania rekinów. Petycja ta dostępna jest również online, pod adresem: http://sharkalliancepetition.org/index_pl.cfm.

 

Program Europejskiego Tygodnia Rekina w Akwarium Gdyńskim MIR-PIB:

 

15-16/22-23 października 2011

 • 10:00 – 15:00: Wejście do Akwarium: Punkt informacyjny
  • W specjalnie przygotowanym punkcie informacyjnym  goście Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB będą mieli okazję zapoznać się z obecną sytuacją rekinów europejskich i wypowiedzieć się w ich obronie podpisując petycję skierowaną do członków Parlamentu Europejskiego.
  • Chętni będą mogli wypełnić anonimowy kwestionariusz dotyczący ogólnego postrzegania rekinów. Statystyczne opracowanie kwestionariusza będzie można zobaczyć na stronie AG po zakończeniu Europejskiego Tygodnia Rekina.
 • 10:00 – 15:00: Sala Kinowa: Gospodarze rafy
  • Dowiedzmy się więcej na temat rekinów i ich losów. Zapraszamy do Sali Kinowej, gdzie o każdej pełnej godzinie będzie wyświetlany film „Gospodarze rafy”.
 • 10:00 – 15:00: Galeria Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB
  • „Nie taki straszny rekin jak go malują!” – kącik plastyczny dla dzieci. Tu każdy chętny będzie mógł także zaopatrzyć się w rysunek rekina - na buzi!
  • „Ratujmy rekiny” Chcesz wiedzieć więcej? Obejrzyj prezentację multimedialną.
  • „Zęby rekina” - zwiedzający będą mieli okazję przyjrzeć się zębom i szczękom rekina pod mikroskopem.
  • W Galerii pojawi się też wystawa zdjęć rekinów.

 

23 października o godzinie 14:00 wyświetlimy liczbę podpisów zebranych w Akwarium Gdyńskim MIR-PIB pod petycją w sprawie zaostrzenia przepisów chroniących rekiny.

 

Również członkowie Klubu Młodego Odkrywcy Mórz MIR-PIB będą mieli okazję się popisać. W Galerii Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB, w dniach 15-16/22-23 października, w godzinach 10:00 - 15:00 będzie można wykonać prace plastyczne związane z ochroną rekinów. Jest to okazja do zdobycia kolejnej pieczątki Klubu i przyczynienia się do polepszenia losu rekinów. Najlepsze prace zostaną nagrodzone upominkami.

 

Dorośli również mogą pomóc. Shark Alliance organizuje konkurs na materiały foto/video. Nagroda rzeczowa będzie skromna, ale najlepsze prace zostaną przedstawione europejskim Ministrom Rybołówstwa. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB będzie przyjmować prace przyniesione osobiście, przesłane tradycyjną pocztą na adres:

 

Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Al. Jana Pawła II 1

81-345 Gdynia

 

lub drogą elektroniczną: wpodlesinska@mir.gdynia.pl

 

Zapraszamy!

Miejscowość: Gdynia
Strona: www.akwarium.gdynia.pl
Tel: +48 587 326 621
E-mail: wpodlesinska@mir.gdynia.pl

Data: 15-16/22-23 października 2011

Czas: 10:00 - 15:00
Bilety: 16 zł (ulgowy), 24 zł (normlany)

Powiązane atrakcje
NAJwiększa rafa koralowa w Polsce - Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego, to nowoczesny ogród zoologiczny, w którym podziwiać można ponad 1600 zwierząt wodnych należących do ok. 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej. Do największych atrakcji Akwarium należy największa w Polsce rafa koralowa, oraz takie okazy jak ośmiornica olbrzymia, żarłacze czarnopłetwe, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata- krokodyl krótkopyski oraz najcięższe węże świata- anakondy zielone. Ważnym elementem aktywności Akwarium Gdyńskiego jest również działalność edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy z zakresu biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss