"FERIE ZIMOWE NA FALI" w Akwarium Gdyńskim MIR-PIB

Data wydarzenia: 2012-01-30 - 2012-02-14
Miejscowość: Gdynia

Program "Ferii zimowych na fali" zabarwiony został klimatem poetyckiej zabawy, wzbogaconej o ciekawe informacje ze świata nauki. Przez dwa tygodnie i jeden dzień podróżować będziemy tam, gdzie nas fale i wyobraźnia poniosą.

 Wystarczy spotkać się w podwodnym ogrodzie, aby nagle znaleźć się przed srebrnym ekranem ze zwierzęco - gwiazdorską obsadą, po czym okiem obserwatora zbadać to, co niewidoczne. Dla głów pełnych wiedzy czeka prawdziwy skarb, jednak nie każdy mędrzec ma tyle odwagi, aby sięgnąć po niego do skrzyni umarlaka. Kulturę Azji zwiedzający będą mogli poznać wsiadając do "Orient Expressu".

  Podczas trwania ferii zimowych ryby w Akwarium Gdyńskim MIR-PIB wcielą się w rolę dermatologa, pchła Szachrajka poopowiada dzieciom bajki, pinezki zrobią teatr, a ośmiornica zatańczy na balu karnawałowym.

 DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ - odwiedź specjalną stronę dotyczącą Ferii na Fali. Znajdziesz tam szczegółowy program, informację na temat wydarzeń specjalnych i konkursów.

Gdynia, Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Powiązane atrakcje
NAJwiększa rafa koralowa w Polsce - Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego, to nowoczesny ogród zoologiczny, w którym podziwiać można ponad 1600 zwierząt wodnych należących do ok. 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej. Do największych atrakcji Akwarium należy największa w Polsce rafa koralowa, oraz takie okazy jak ośmiornica olbrzymia, żarłacze czarnopłetwe, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata- krokodyl krótkopyski oraz najcięższe węże świata- anakondy zielone. Ważnym elementem aktywności Akwarium Gdyńskiego jest również działalność edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy z zakresu biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss