KAŻDY MA SWOJĄ HISTORIĘ…” W AKWARIUM GDYŃSKIM MIR-PIB GODZ. 10:00 – 15:00 01-02.10.2011

Data wydarzenia: 2011-10-01 - 2011-10-02
Miejscowość: Gdynia

Akwarium Gdyńskie MIR-PIB przygotowało na pierwszy weekend października (01-02.10.2011) wydarzenie specjalne pod nazwą: „Każdy ma swoją historię…”. Ponadto w ramach Światowego Dnia Zwierząt Hodowlanych, czyli drugiego października, chcielibyśmy uczcić święto naszych podopiecznych. W programie wydarzenia weekendowego znalazły się warsztaty plastyczne, mikroskopowe, literackie, zabawa drużynowa oraz projekcje filmowe. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą w programie idealny punkt, aby w te dni odwiedzić Akwarium.

PROGRAM

10:00 – 15:00 WARSZTATY PLASTYCZNE: Obrazy przepływającego świata (Galeria);

Różnorodność technik plastycznych jest tak samo urozmaicona jak świat natury. Wyobraźnię uczestników tej części zajęć z pewnością pobudzi bliskie spotkanie z mieszkańcami Akwarium Gdyńskiego… W programie warsztatów, m. in. komiks wielkoformatowy, grafika morska, obrazy malowane akwarelami i pastelami olejnymi.

10:00 – 15:00 WARSZTATY MIKROSKOPOWE: Rozmowa przez ocean (Laboratorium Biologiczne);

Czym delektują się nadmorskie narody? Czy można zjeść sinicę? Kto w świecie zwierząt jest żarłokiem, a kto niejadkiem? Jakie zwierzęta morskie hodowane są w celach konsumpcyjnych? Tego              i innych informacji można będzie dowiedzieć się z prezentacji multimedialnej i obserwacji                            na warsztatach mikroskopowych.

10:00 – 15:00 PROJEKCJE FILMOWE: Mątwy – szczwana szajka (Sala Kinowa, godz. 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00);

„Wyobraź sobie, że jesteś przybyszem z innej planety i możesz unosić się w przestrzeni, masz mózg wielkości pączka, a z głowy wyrasta Ci osiem ramion…, trzy serca pąkują Twoją błękitną krew… możesz być nawet wyposażony w śmiertelną broń. W jednej chwili zmieniasz swój wygląd, przywdziewając niezwykle widowiskowy strój z efektów świetlnych, ale przede wszystkim jesteś zastanawiająco bystry…”

12:00 ZABAWA DRUŻYNOWA DLA DZIECI – Tajemnice podwodnego szlaku  (start w Galerii);  

Uczestnicy zabawy podzieleni na dwie drużyny podążają wyznaczonym szlakiem, aby odnaleźć odpowiedzi na postawione pytania.  

*11:00 – 14:00 WARSZTATY LITERACKIE: Magiczne stworzenia (Multimedialna Sala Ekologii Morza);  

Zasadniczą część warsztatów stanowi werbalne tworzenie przez instruktorkę i dzieci opowieści - bajki - legendy - historii  z motywami zwierząt. Warsztaty mają charakter interaktywny. W przedstawionej historii dzieci nie tylko są jej słuchaczami, ale i aktywnymi uczestnikami. W zabawę z  tekstem wplecione zostaną: ćwiczenia ruchowe (np. naśladowanie ruchu zwierząt), ćwiczenia wykorzystujące efekty dźwiękonaśladowcze, praca z obrazem, pisanie własnych, krótkich, kilkuzdaniowych historii lub wierszy z ulubionymi (np. najśmieszniejszymi) nazwami zwierząt, wymyślanie zakończenia historii. Zwieńczeniem warsztatów jest omówienie utworzonych prac i uroczyste wręczenie uczestnikom certyfikatów.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

*Tylko dnia 1 października/sobota odbędą się WARSZTATY LITERACKIE. Z racji na specyfikę warsztatów ten element wydarzenia weekendowego zostaje objęty rezerwacją miejsc. Warsztaty adresowane są do dzieci w wieku 10-13 lat. Jest to kolejna sposobnością do zdobycia pieczątki KLUBU MŁODEGO ODKRYWCY MÓRZ.


Rezerwacja miejsc do grupy z warsztatów literackich:

e-mail: mzywicko@mir.gdynia.pl

 

 

Dodatkowe informacje:

tel. +48 587 326 620

www.akwarium.gdynia.pl

Powiązane atrakcje
NAJwiększa rafa koralowa w Polsce - Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego, to nowoczesny ogród zoologiczny, w którym podziwiać można ponad 1600 zwierząt wodnych należących do ok. 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej. Do największych atrakcji Akwarium należy największa w Polsce rafa koralowa, oraz takie okazy jak ośmiornica olbrzymia, żarłacze czarnopłetwe, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata- krokodyl krótkopyski oraz najcięższe węże świata- anakondy zielone. Ważnym elementem aktywności Akwarium Gdyńskiego jest również działalność edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy z zakresu biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss