O Bałtyku nad Bałtykiem

Data wydarzenia: 2011-03-09
Miejscowość: Gdynia

AKWARIUM GDYŃSKIE

MORSKIEGO INSTYTUTU RYBACKIEGO W GDYNI

ZAPRASZA NA:

„O Bałtyku nad Bałtykiem”

22 marca obchodzimy Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego. Dlatego w marcu w Akwarium Gdyńskim MIR koncentrujemy uwagę na Bałtyku. Niedawno ogłaszaliśmy konkurs na zdjęcie naszego morza. Teraz pora na wystawę najlepszych prac. 12 marca, o godzinie 13.00 zapraszamy na wernisaż najwspanialszych, najpiękniejszych zdjęć Bałtyku. Wystawa będzie miała miejsce w Galerii Akwarium Gdyńskiego.

Ale to nie jedyna atrakcja, jaka czekać będzie na osoby odwiedzające Akwarium Gdyńskie MIR w nadchodzący weekend.

12 (sobota) – 13 (niedziela) marca 2011

11.00 – 16.00:

11.00 ; 12.00 ; 14.00 ; 15.00 – Projekcje filmów przyrodniczych na temat fauny i flory Morza Bałtyckiego

11.00 – 16.00 – Warsztaty plastyczne w Laboratorium Biologicznym   

12.00 – Kto się chowa w Bałtyku? -  Gra zespołowa

Sobota, 13.00 – wernisaż pokonkursowy „Bałtyk w obiektywie”

„Plaża w Akwarium” –czyli rozpoczęcie przygotowań do lata na specjalnie stworzonej plaży w Galerii Akwarium Gdyńskiego - W Galerii Akwarium powstanie sztuczna plaża, na której najmłodsi będą mogli dać upust swojej fantazji tworząc budowle z piasku w oczekiwaniu na wakacje.

Serdecznie zapraszamy!

http://www.akwarium.gdynia.pl/

akwarium@mir.gdynia.pl

Galeria
Powiązane atrakcje
NAJwiększa rafa koralowa w Polsce - Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego, to nowoczesny ogród zoologiczny, w którym podziwiać można ponad 1600 zwierząt wodnych należących do ok. 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej. Do największych atrakcji Akwarium należy największa w Polsce rafa koralowa, oraz takie okazy jak ośmiornica olbrzymia, żarłacze czarnopłetwe, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata- krokodyl krótkopyski oraz najcięższe węże świata- anakondy zielone. Ważnym elementem aktywności Akwarium Gdyńskiego jest również działalność edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy z zakresu biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss