WARSZTATY ARTYSTYCZNE: "SPOTKANIE Z BAJKĄ"

Data wydarzenia: 2011-08-06 - 2011-08-07
Miejscowość: Gdynia

Akwarium Gdyńskiego przygotowało na pierwszy weekend sierpnia "Spotkanie z Bajką". Członkowie KLUBU MŁODEGO ODKRYWCY MÓRZ i ich goście będą mieli możliwość zmierzenia się z prawdziwą sztuką, tworzoną na żywo. Jest to pierwsze wydarzenie specjalne zorganizowane z myślą o członkach KLUBU. Warsztaty artystyczne przewidziane na 6 i 7 sierpnia składać się będą z dwóch części. W części przygotowawczej Klubowicze obejrzą projekcję filmu, prezentującego najciekawsze zwierzęta w Akwarium Gdyńskim oraz spotkają się z żywymi zwierzętami na ekspozycji, tak aby z łatwością w twórczej części warsztatów móc wcielić się w przydzieloną rolę. Zwieńczeniem zmagań z tworzoną bajką będzie zaprezentowanie jej, widowni zgromadzonej danego dnia w Akwarium. Mamy nadzieję, że spotkanie z magicznym światem teatru i niecodzienne spotkanie z mieszkańcami Akwarium Gdyńskiego będą dla dzieci ciekawym wypełnieniem wolnego czasu. Od zawsze kontakt z bajką sprzyjał rozwijaniu komunikacji językowej dziecka, wzbogacaniu słownictwa, kształceniu mowy ekspresyjnej, pobudzał i wzbogacał jego wyobraźnię. Dzięki temu wydarzeniu będziemy mogli dostarczyć młodemu człowiekowi wiedzy o przyrodzie.

"Prawdziwa sztuka to taka, która powstaje dzięki potrzebie tworzenia" / Albert Einstein.

PROGRAM WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH 
- Projekcja filmu, przedstawiającego 5 minut z życia niezwykłych mieszkańców podwodnego ogrodu;
- Wcielamy się w role - spacer po ekspozycji Akwarium Gdyńskiego;
- Tworzymy bajkę - praca z tekstem, przygotowywanie kostiumów;
- Planowana premiera bajki z udziałem widowni.

REZERWACJA: organizatorzy, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc oraz czas wakacji, proszą o wcześniejszą rezerwację udziału w warsztatach na adres: mzywicko@mir.gdynia.pl lub telefonicznie: +48 587 326 620. Warsztaty artystyczne: "Spotkanie z Bajką" prowadzone będą dla dwóch różnych grup zajęciowych (sobota - 1 grupa, niedziela - 2 grupa).

Jak zostać członkiem KLUBU MŁODEGO ODKRYWCY MÓRZ

UWAGA: wejście na warsztaty po okazaniu legitymacji KLUBU MŁODEGO ODKRYWCY MÓRZ.

Dodatkowe informacje: http://www.akwarium.gdynia.pl 
e-mail: mzywicko@mir.gdynia.pl

Powiązane atrakcje
NAJwiększa rafa koralowa w Polsce - Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego, to nowoczesny ogród zoologiczny, w którym podziwiać można ponad 1600 zwierząt wodnych należących do ok. 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej. Do największych atrakcji Akwarium należy największa w Polsce rafa koralowa, oraz takie okazy jak ośmiornica olbrzymia, żarłacze czarnopłetwe, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata- krokodyl krótkopyski oraz najcięższe węże świata- anakondy zielone. Ważnym elementem aktywności Akwarium Gdyńskiego jest również działalność edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy z zakresu biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss