Wiosna? Ah.. to Ty!

Data wydarzenia: 2011-03-23
Miejscowość: Gdynia

Akwarium Gdyńskie

Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni

oraz

kanał edukacyjny Da Vinci LEARNING

zapraszają w dniach 26 – 27 marca 2011 od 11:00 do 16:00

na pierwszy weekend wiosny:

Wiosna?  Ah.. to Ty!

Weekend 26 – 27 marca to pierwszy weekend kalendarzowej wiosny i jednocześnie ostatni weekend miesiąca poświęconego w Akwarium Gdyńskim Bałtykowi. Z tej okazji wydarzenia organizowane w Akwarium dotyczyć będą budzącej się do życia przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem ekosystemu Morza Bałtyckiego.

Program weekendu:

26.03.2011 SOBOTA             27.03.2011 NIEDZIELA

11:00 – 16:00 parter edukacyjny Akwarium Gdyńskiego Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni.

  • Spotkanie z podróżnikiem Markiem Kamińskim, oficjalnym ambasadorem kanału edukacyjnego Da Vinci LEARNING. Sobota 12:00 Sala Kinowa. Podczas spotkania najsłynniejszy polski podróżnik opowie o tym, że podróżować każdy może. 
  • Cztery pory roku w Bałtyku, 11:00 – 16:00 Laboratorium Biologiczne. Warsztaty mikroskopowe o tym, kogo wiosną spotkasz w naszym morzu, a na kogo będziesz musiał jeszcze trochę poczekać.
  • Szukanie oznak wiosny: sobota,  15:00, niedziela  12:00 i 15:00. Zajęcia terenowe z użyciem lornetek. Ruszamy na poszukiwanie oznak wiosny! Na zajęcia obowiązują zapisy – lista dostępna u pracowników Sekcji Edukacji Morskiej danego dnia weekendu.
  • Wiosna? Zrób to sam, 11:00 – 16:00 Galeria Akwarium. Warsztaty plastyczne, robienie marzanny, wiosennych kwiatków, baź, stroików wiosennych i wszystkiego co nam wiosna do głowy przyniesie.
  • Malowanie twarzy dzieci, 11:00 – 16:00 Galeria Akwarium
  • Plaża w Galerii Akwarium – cały dzień. Ostatnia szansa na budowanie babek z piasku pod dachem Akwarium Gdyńskiego MIR. 12 marca w Galerii Akwarium pojawiła się mała plaża, w której można „poćwiczyć” budowanie babek z piasku przed nadejściem lata. Weekend 26 – 27 marca, to ostatni moment aby z tej okazji skorzystać.

Dodatkowe informacje: Sekcja Edukacji Morskiej Akwarium Gdyńskiego MIR
tel. +48 587 326 620, e-mail: akwarium.edukacja@mir.gdynia.pl

http://www.akwarium.gdynia.pl/wydarzenia/wydarzenia.php

Galeria
Powiązane atrakcje
NAJwiększa rafa koralowa w Polsce - Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego, to nowoczesny ogród zoologiczny, w którym podziwiać można ponad 1600 zwierząt wodnych należących do ok. 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej. Do największych atrakcji Akwarium należy największa w Polsce rafa koralowa, oraz takie okazy jak ośmiornica olbrzymia, żarłacze czarnopłetwe, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata- krokodyl krótkopyski oraz najcięższe węże świata- anakondy zielone. Ważnym elementem aktywności Akwarium Gdyńskiego jest również działalność edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy z zakresu biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss